18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

5 najbardziej niebezpiecznych pająków

Krówka • 2012-12-27, 17:40
5 najbardziej niebezpiecznych pająków



Miejsce 5 :




Bliski kuzyn znanej chyba wszystkim czarnej wdowy. Latrodectus hasselti osiąga niewielkie rozmiary ( często około 1 cm ). Są bardzo jadowite, chociaż z wyglądu zupełnie niepozorne. W jadzie tych pająków znajduje się neurotoksyna, dlatego też ugryzienie może mieć skutek śmiertelny. Przypadki zgonów u ludzi będących następstwem ukąszenia przez tego pająka są znane, nie mniej jednak od pięćdziesięciu czterech lat nie odnotowano żadnego takiego – wtedy to właśnie zostało wynalezione antidotum. Przy jego podawaniu pamiętać trzeba o dość dużych dawkach – jedna bowiem to zdecydowanie za mało. Jeżeli chodzi o zakres występowania tych pająków, to żyją one w środowisku naturalnym w południowej i wschodniej części Azji, a także w Australii. Stwierdzona została też obecność bardzo niewielkiej liczby kolonii na terenie Nowej Zelandii.




Miejsce 4 :




Atrax robustus występuje głównie w obrębie Sydney, ale również w Nowej Południowej Walii. Pająk tego rodzaju może dorastać nawet do rozmiarów 70 mm. Samice potrafią żyć nawet 20 lat. Gatunek jest bardzo agresywny. Słyszano o sytuacjach, gdzie pająk tego gatunku "biegał" za ludźmi i próbował ich ukąsać. Często uważany za najbardziej jadowitego pająka na świecie. W języku Polskim na tego pająka mówi się Ptasznik Austalijski - jednak nie jest on gatunkiem ptasznika.




Miejsce 3 :




Żyjący głównie w Brazylii, Argentynie i Urugwaju Phoneutria fera jest niezwykle agresywnym i jadowitym pająkiem. Dorasta do około 10 cm, ale często spotykane są większe rozmiary. Nie spędza czasu na pajęczynie. Jest bardzo szybki. Jego jad jest prawie 20 razy silniejszy, niż jad czarnej wdowy. W jednym roku potrafił zabić nawet 1500 osób. Wnioskując, pająk ten często atakuje ludzi. Zamieszkuje nory, ale także dziuple i korony drzew.




Miejsce 2 :




Loxosceles reclusa dorasta często to 2-3 cm. Posiada długie, porośnięte szczeciną nogi. Cechą charakterystyczną są trzy pary oczu. Samice są dwukrotnie większe od samców. Pająk ten jest aktywny głównie nocą. Żywią się innymi pająkami. Często występujący w USA, a zwłaszcza w stanie Kansas. Często spotykany w piwnicach i domach. Jad tych pająków może powodować rozległą martwicę tkanek. Objawy ogólnoustrojowe martwicy zaczynają się zwykle po 24-72 godzinach od ukąszenia. Przypadki śmiertelne dotyczą najczęściej dzieci poniżej 11 roku życia.




Miejsce 1 :




Chyba najbardziej zabójczym pająkiem jest Latrodectus mactans, czyli popularna czarna wdowa. Często spotykane w Ameryce Północnej. Przeciętna długość ciała dorosłej samicy wynosi 8-10 mm (nawet do 50 mm). Skąd nazwa "czarna wdowa" ? Nazwa ta została nadana temu pająkowi, ponieważ samica najczęściej zjada partnera. Ich neurotoksyna jest 15 razy silniejsza niż jad grzechotnika. Ukąszenie jest szczególnie niebezpieczne dla ludzi w wieku poniżej 16 roku i powyżej 60 roku życia.Czarne wdowy owiane są złą sławą, ponieważ żyją wśród ludzi tak jak np. kątniki w Polsce. Ukąszenia więc zdarzają się dość często, wdowy jednak nigdy nie atakują człowieka bez konieczności, przeważnie ludzie nieświadomie je do tego zmuszają, np. przez nadepnięcie.






Źródło - "Ciekawostki o pająkach" oraz inne strony www.
Przygotowując ten skromny artykuł, szukałem dookoła czy przypadkiem u mnie jakiś nie zapie**ala...I hate spiders!.

ZWlERZAK

2012-12-27, 17:44
czym są owe pająki, wobec tej niezawodnej broni..


Roszp

2012-12-27, 18:49
medowski, znajomy który hoduje pajączki mówił mi o ciekawych właściwościach jadu wałęsaka brazylijskiego. Mianowicie po ukąszeniu występuje bolesna erekcja, utrzymująca się jeszcze jakiś czas po zgonie. How hardcore is that?

xiro

2012-12-27, 18:52
najbardziej jadowita to jest tesciowa ;)

mateo819

2012-12-27, 19:09
Ja pie**olę, jak ja się cieszę, że żyję w strefie, gdzie nie ma takiego gówna.

Ciastek2

2012-12-27, 19:11
Roszp napisał/a:

medowski, znajomy który hoduje pajączki mówił mi o ciekawych właściwościach jadu wałęsaka brazylijskiego. Mianowicie po ukąszeniu występuje bolesna erekcja, utrzymująca się jeszcze jakiś czas po zgonie. How hardcore is that?



Skąd twój kolega ma takie info? ^^ Z doświadczenia? :D Bo nie wiem czy po ukąszeniu jest pewna śmierć, ewentualnie tuż przed śmiercią mógł podzielić się swoją cenną wiedzą.

Thauglorimorgor

2012-12-27, 19:12
Miejsce trzecie ma jad 20 razy silniejszy niż czarna wdowa ale ta jest na pierwszym miejscu? Ne rosume.

siwy989

2012-12-27, 19:16
medowski napisał/a:

Dobrze ze napisales @chyba najbardziej jadowity@ bo juz mialem pojechac Cie jak po szmacie za pie**olenie glupot ;]


najbardziej jadowitym pajakiem na swieie jest pajak "PHONEUTRIA NIGRIVENTER"

kiedys hodowalem ptaszniki i interesowalem sie tym tematem pozdrawiam:)

zrodlo http://www.arachnea.org/forum/f33/najjadowitszy-paj-k-na-wiecie-t2520/



Powodują one bardzo bolesną erekcję, są nawet prowadzone badania czy toksyny jakie zawiera ich jad, nie nadadzą się jako lek na zwalczanie problemów z erekcją ;)

Thauglorimorgor napisał/a:

Miejsce trzecie ma jad 20 razy silniejszy niż czarna wdowa ale ta jest na pierwszym miejscu? Ne rosume.



Przeczytaj sobie tytuł temat "Najbardziej niebezpieczne pająki"
a nie "Najbardziej jadowite"

thez

2012-12-27, 19:17
@2up

Przeczytaj tytuł jeszcze raz. Później jeszcze raz.

Już rozumiesz?

-tak? Miło mi było pomóc.

-nie? pie**olnij się czymś ciężkim w łeb i idź spać. Pogadamy o tym jutro ;-)

boogeyman

2012-12-27, 19:18
Numer trzy (wałęsak brazylijski) niszczy wszystkie pozostałe. Poza tym jego toksyna wywołuje u ofiary długotrwałą erekcję :)

Svenlee

2012-12-27, 19:27
Jedyny powód, który odstraszałby mnie od wyjazdu do krajów egzotycznych.

Krówka

2012-12-27, 19:29
Thauglorimorgor napisał/a:

Miejsce trzecie ma jad 20 razy silniejszy niż czarna wdowa ale ta jest na pierwszym miejscu? Ne rosume.



Nie jestem znawcą pająków czy coś.
Wdowa jest o wiele bardziej niebezpieczna, ze względu na to że są strasznie pospolite. Ukąszeń jest o wiele więcej.

konował

2012-12-27, 19:46
Dobrze że tego kurestwa u nas nie ma.

Thauglorimorgor

2012-12-27, 19:50
Jeezu jak się rzucili jak cygan na gó*no po prostu nie zrozumiałem -.- Anyway dzięki za wytłumaczenie.