18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy ziemia krąży wokół słońca ?

Shock • 2013-05-31, 02:22
Filmik z lekka kontrowersyjny, podważający teorie heliocentryczna.

froqer

2013-05-31, 11:32
A te tajemnicę odkrył w książce pod tytułem: "Podręcznik fizyki i astronomii. Klasa 1 gimnazjum."

limon

2013-05-31, 11:38
słońce jest tak zajeb*ste, że nie musi poruszać się po spirali... gówno nie teoria

Stasiu Gąska

2013-05-31, 11:38
Czy ktoś z was spodziewał się normalnego filmiku, skoro dwa razy podany jest link do strony "Twoja Joga"? Oczekiwać przełomowej prawdy na temat świata od organizacji o takiej nazwie, to jak oczekiwać pracowitości od cygana.

gacus

2013-05-31, 11:41
Film produkcji radzieckiej. Ostatnio próbowali nam wmówić, że te 20 tys. oficerów to robota niemców. Teraz wmawiają, że Ziemia nie krąży wokół słońca.

JAjkowodoRkeczykiel

2013-05-31, 11:43
Hahahahaha xD Słońce nie jest centrum galaktyki xD NO CO TY k***A NIE POWIESZ? Kiedy ten filmik powstał? Przecież To wiadome jest, że nasz Układ Słoneczny krąży wokół czarnej dziury w centrum Drogi Mlecznej podobnie jak planety krążą wokół Słońca... Japie**ole, a to, że istnieje niewidzialna tajemnicza siłą to mnie rozj***ło. Zacofany filmik w ch*j.

chybeck

2013-05-31, 11:47
Un_Nem napisał/a:

5: woda ktora robi "tornado" jak splywa do rury tez sie kreci dlaczego? bo jest cos takiego jak pole magnetyczne ziemi. ktore oczywiscie... dziala na calej - ziemi.
(Nem 5:0 filmik)



Woda, która robi "tornado" nie robi tego z powodu pola magnetycznego, nie robi też tego z powodu ruchu obrotowego ziemi (Oczywiście w gimnazjum mówią, że tak jest, ale jest to zbyt mała i zbyt szybko poruszająca się rzecz, by siła Coriolisa podziałała na to w efektywny sposób). Woda na jednej półkuli spływając wiruje w różne strony w zależności od kształtu zlewu lub wanny. Natomiast sam ruch wirowy spowodowany jest momentem pędu. Woda zachowuje swój moment pędu, poruszając się po okręgu o coraz mniejszym promieniu, co powoduje zwiększenie prędkości kątowej. Większa prędkość bliżej odpływu, mniejsza im dalej od odpływu i "tornado" gotowe.

Un_Nem

2013-05-31, 12:03
@up rzeczywiscie :)
ostatnio czytalem o tym 10 czy 9 lat temu wiec h*j mi w dupe.

ma...........ok

2013-05-31, 12:05
Ktoś mi powie z czego jest soundtrack w momencie gdy te planety tak faliście lecą za tym słońcem?

cenzurowany

2013-05-31, 12:12
Przepraszam wypowie się ekspert.... ch*ja prawda !

jholy

2013-05-31, 12:21
tak. wszystko by się zgadzało tylko autor animacji zapomniał wziąć pod uwagę, ze słońce krążąc w okół centrum galaktyki nie porusza się tylko po elipsie wyznaczonej względem pewnej płaszczyzny i tzw równika galaktyki. patrząc na naszą galaktykę poprzez przekrój poprzeczny względem równika słońce jak i inne gwiazdy poruszają się sinusoidalnie co pewien czas przechodząc przez równik galaktyki. tak więc:
1) wykonujemy wraz z planetami ruch obrotowy wokół słońca
2) razem jako jeden układ pędzimy po elipsie wokół jądra galaktyki
3) z niewiadomych przyczyn raz jesteśmy "nad" a raz "pod" równikiem
4) ruch spiralny po orbicie wzbogacił bym jeszcze przechodzeniem całego układu pomiędzy płaszczyzną południowa a północną galaktyki.

Ciekawie wtedy ta animka by wyglądała.

Ameryki nie odkryłem - Majowie zrobili to pierwsi.
Aha! niedługo znów mamy przekroczyć "równik"

Steven

2013-05-31, 12:24
Brak mi słów...

korinogaro

2013-05-31, 12:27
Już nawet ignorując wiedzę ze szkoły, a stawiając na czystą obserwację i analizę tego co pokazuje to z animacji które mają udowodnić że planety poruszają się swobodnie widać, że poruszają się po określonych osiach wokół słońca, a skoro zgodnie z tym co jest napisane w filmiku słońce porusza się względem galaktyki (a nie jest jej centrum- z drugiej strony w jakiej książce znalazł info ze słońce jest centrum galaktyki to dla mnie zagadka) to ruch planet i słońca tworzy taką spiralę jaka jest na filmiku(tyle że jest to ruch z punktu widzenia obserwatora znajdującego się daleko poza układem słonecznym.
Innymi słowy, gość nawet niewyedukowany na podstawie tych urywków wyciągnąłby wniosek że twórca pieprzy farmazony.

kalosz90

2013-05-31, 12:28
W niecałych 7 minutach idiota udowodnił, że nie wie co to jest ruch WZGLĘDEM CZEGOŚ, ponieważ względem słońca ziemia krąży wokół niego i ch*j w dupę ruskowi.

I jeszcze to hasło "nie dajcie się oszukiwać", no k***a przewał stulecia....

vredes

2013-05-31, 12:29
świat się kręci a my z nim nanana . ...