Noc w nawiedzonej komendzie

23
Daj piwo
Siema sadole, przedstawialiśmy wam już zdjęcia ze schronów czy filmy z elektrowni i opuszczonego przedszkola. Tym razem poszliśmy sprawdzić czy prawdą jest legenda głosząca o nawiedzeniu komendy w Konstancinie przez byłego kata UB lub NKWD.Aby mieć pewność, że niczego nie przeoczymy użyliśmy 4 kamer stale rejestrujących obraz chwilę przed oraz po północy. Trzy z nich rozlokowane zostały na każdym poziomie komendy w miejscu najbardziej aktywnym paranormalnie, a czwartą kamerę zabraliśmy ze sobą. Dodatkowo między piętrami ustawione zostało radio mające automatycznie nadawać jeśli w pobliżu znajdzie się źródło dźwięku. Dzięki temu byliśmy wstanie szybko zareagować.


Najbardziej aktywnym paranormalnie miejscem były schody na pierwsze piętro oraz pokój z balkonem. Podczas sesji z medium ustalono ze w pomieszczeniu pomieszkuje zjawa z ogoloną głową nosząca szary wojskowy płaszcz i oficerskie buty. Podczas jednego z wielu nocnych dyżurów, policjant z 30 letnim stażem usłyszał huk, jakby ktoś zeskoczył z parapetu a następnie kroki po schodach. Kiedy w dyżurce ktoś zaczął naciskać na klamkę, przestraszony funkcjonariusz podjął broń z kasy pancernej przeładował i wycelował w drzwi. Jednak nikt nie wszedł
do środka.

Żołnierz przyszłości TYTAN

33
Daj piwo
Pierwsze zestawy Tytan trafią do armii za cztery lata. Ministerstwo Obrony Narodowej chce kupić 14 tysięcy zestawów. Będą kosztowały ponad 4 mld zł. W czwartek przedstawiciele polskiego konsorcjum firm pracujących nad programem i Inspektorat Uzbrojenia MON podpisali w tej sprawie umowę.


Program Tytan, czyli Zaawansowany Indywidualny System Walki, ma wprowadzić do wyposażenia żołnierzy broń, umundurowanie i sprzęt łączności najnowszej generacji. Prace nad tym programem ruszyły w 2007 roku. Przez kilka lat opracowywano m.in. założenia taktyczno-techniczne. W czwartek przedstawiciele konsorcjum składającego się z 13 firm oraz Inspektorat Uzbrojenia MON podpisali umowę na prace rozwojowe oraz umowę ramową na dostawy tego systemu dla polskiej armii. W dokumencie MON zobowiązał się sfinansować prace badawczo-rozwojowe, w zamian za licencję na program Tytan. Oznacza to, że resort obrony będzie mógł np. sprzedawać produkt za granicą. MON zadeklarował także, że zamówi w konsorcjum, prowadzącym prace badawczo-rozwojowe, około 14 tysięcy zestawów za ponad 4 mld zł.

Tytan, czyli żołnierz przyszłości

–To ważny dzień z punktu widzenia sił zbrojnych oraz bezpieczeństwa naszego kraju. Podpisując umowę, chcemy osiągnąć dwa cele. Pierwszy dotyczy właściwego wyposażenia naszych żołnierzy w sprzęt i uzbrojenie. Naszym drugim celem jest zbudowanie polskiego potencjału naukowo-przemysłowego, bo nad Tytanem pracują wyłącznie polskie firmy i instytuty badawcze – podkreślał w czwartek Czesław Mroczek, wiceminister obrony narodowej, odpowiedzialny za zakupy dla wojska.

System Tytan składać się będzie z około 30 elementów, które muszą być zintegrowane tak, by perfekcyjnie współdziałały. – Nie jest to proste zadanie, bo system mają tworzyć bardzo różnorodne elementy – mówił Zbigniew Jasiołek, dyrektor Programu żołnierza przyszłości z PCO, lidera konsorcjum – Musimy opracować nowe umundurowanie, nowe wzory kamuflażu, nowe systemy ochrony i przenoszenia ale także nowe uzbrojenie i amunicję czy systemy optoelektroniczne – wymieniał dyrektor Jasiołek.

Nowy karabinek

Jednym z najważniejszych elementów Tytana będzie podsystem C4I, dzięki któremu żołnierz będzie mógł przetwarzać i przesyłać zebrane dane do dowódcy. Żołnierz będzie w kontakcie z dowódcą cały czas. Jak C4I będzie działać w praktyce? Kiedy żołnierze będą potrzebowali np. mapy danego terenu, zobaczą ją na miniaturowych komunikatorach osobistych. Będą też otrzymywać informacje, gdzie znajdują się żołnierze z oddziału, a gdzie nieprzyjaciel.

Tytanowy żołnierz dostanie nowy rodzaj uzbrojenia. Podstawową bronią będzie lekki karabinek MSBS-5,56. Nad konstrukcją pracują eksperci z radomskiego „Łucznika” i z Wojskowej Akademii Technicznej. Do modułowego, konfigurowalnego karabinka będzie można dołączyć m.in. granatnik samopowtarzalny kalibru 40 mm strzelający amunicją programowalną.

Najnowsza generacja umundurowania, jaka znajdzie się w Tytanie, będzie umożliwiała np. monitorowanie stanu rannego żołnierza czy poziomu zmęczenia na polu walki. A to wszystko dzięki elektronicznym sensorom monitorującym funkcje życiowe. Zmienić się mają także kamizelki kuloodporne – będą o kilka kilogramów lżejsze niż te używane obecnie oraz bardziej wytrzymałe. W zestawie znajdą się także kamery nahełmowe, celowniki termowizyjne i noktowizory.

Polskie konsorcjum

Program Tytan ma zwiększyć bezpieczeństwo żołnierzy i ich możliwości bojowe. Prace nad Tytanem rozpoczęły się w 2007 roku. Prowadzi je konsorcjum składające się z 13 polskich firm i jednostek badawczych. Liderem konsorcjum jest PCO (d. Bumar-Żołnierz). Realizacja programu Tytan jest jednym z priorytetów modernizacji technicznej armii. Według założeń dokumentacja techniczna oraz prototyp Tytana mają być gotowe do 2017 roku, a od 2018 roku będzie można składać zamówienia na dostawę zestawów.

Akrobacje w powetrzu

27
Daj piwo
Angel @ Wczoraj 9:29 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
latający motocyklista

David Duchovny

33
Daj piwo
1.Michal @ 2014-08-31, 23:08 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
I breakdance misia

Perpetum mobile

331
Daj piwo
zygmuntor @ Wczoraj 22:59 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Automatyczny laserowy kot. Wynaleziony przez Ruska
źródło: http://www.ochevidets.ru/rolik/69778/
_Azazel @ Wczoraj 23:43  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (25 piw)
Aż mnie korci kupić kota :D

Sadistejszyn kompilejszyn... #2

89
Daj piwo
ASAKKU @ Wczoraj 21:23 [skopiuj link] [zgłoś duplikat]
Sadystyczny mix #2 - Just For Fun

Muza:
H-Blocks - The Power
Shinedown - Sound Of Madness
Korn - Word Up
Marilyn Manson - King Kill
   Popularne tagi
mamuśka  kufle  fajki  alpiniści  butt  dżemja  jozin z bazin  łamagi  zaspa  kolej  goodland  elita  wypiek  śliwka  poczekalnia  mrok  fast food  prezes  plakat
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]
X