18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jacque Fresco wywiad u Larryego Kinga z 1974 roku

madmanzmc • 2010-07-11, 14:54


Jacque Fresco (ur. 13 marca 1916) - amerykański futurysta, architekt i projektant mieszkający na Florydzie. Proponuje oryginalne rozwiązania w strukturach społeczeństw, budownictwie i komunikacji. Jego humanistyczne wizje społeczeństwa przyszłości kładą nacisk na stworzenie świata bez wojen i przemocy, harmonijnie współpracującego w realizacji korzystnych dla ogólnoświatowego społeczeństwa rozwiązań. Od lat pracuje z asystentką Roxanne Meadows.

tr...........aj

2010-07-11, 18:49
Lewackie brednie. Inżynieria społeczna, brak rywalizacji. Żyjmy jak bydło.

Vireek

2010-07-11, 23:59
I mam nadzieję, że mu się uda osiągnąć cel swoich zamierzeń !

lubie_kopytka

2010-07-12, 00:15
Zupełnie jak komunizm - system dobry w teorii, w praktyce Ci co mają władzę nadużywają jej. Poza tym to jest kompletna utopia, nie ma takiej opcji żeby przekonać rząd któregokolwiek kraju do oddania władzy komukolwiek. Populacja bez kontroli? To byłby niezły burdel...

Ci...........on

2010-07-12, 00:20
Gość jest naprawdę bardzo inteligentny, no i siedzi po uszy w Projekcie "Wenus", którego jestem wielkim zwolennikiem.

Cypisek_

2010-07-12, 00:55
Żeby to się sprawdziło wszyscy ludzie musieliby być tacy sami. A tak nie jest.

777

2010-07-12, 01:27
@UP po prostu musieli by być inteligentni i nauczeni tego, że się nie kradnie, nie zabija i jeszcze dopowiedzieć o zakazie korupcji (która w takim systemie przestała by mieć jakikolwiek sens) to żyło by się całkiem normalnie i przyjemnie...
niestety z człowiekiem się tak nie da

Cypisek_

2010-07-12, 02:02
Jeszcze musiałbyś ludziom wybić z głowy jakiekolwiek konkurowanie ze sobą, posiadanie odmiennych gustów i przekonań.

dirty_pig

2010-07-12, 08:01
Koleś czytał Karola Marksa ale go nie zrozumiał. Ja natomiast wiem co to komunizm i co znaczą takie brednie, które wygaduje :)

ps. 777 powiem ci tak: "Tylko inteligent może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem." g orwell

woccow123

2010-07-12, 09:32
cypis napisał/a:

Jeszcze musiałbyś ludziom wybić z głowy jakiekolwiek konkurowanie ze sobą, posiadanie odmiennych gustów i przekonań.



Gustow i przekonan? miej sobie jakie chcesz, no chyba ze twoje zasady to krasc mordowac i gwalcic

szemel

2010-07-12, 10:24
A ja powiem tak: ewolucja działa. Usuwając sztucznie rywalizację sprawilibyśmy tylko, że przeniosłaby się w inne miejsce. Jakaś forma rywalizacji zawsze pozostanie. I dla dobra gatunku powinna pozostać. Jeśli ktoś spróbowałby ją usuwać na siłę to szybko znaleźlibyśmy się w scenariuszu z "1984" Orwella. Taki system to kompletna bzdura mimo, że wizja świata bez wojen, głodu, wyzysku itd. brzmi kusząco.

Damianbeat

2010-07-12, 15:36
Polskie problemy mają u niego bardzo przyjemnych sąsiadów.... :D

dorianxx

2010-07-12, 18:36
niech zaczną od wprowadzania tanich źródeł energii. Dojdzie do potanienia trybu życia oraz rozwoju technologii.
Potem w podobny sposób przeprowadzić automatyzacje od kilku dziedzin do wszystkich. Stopniowy proces automatyzacji doprowadzi do zaniku nieprzyjemnych i/lub niebezpiecznych profesji. Po zautomatyzowaniu wszystkiego mozna wyprzec się pieniądza, co pozwoli na zwalczenie 90% problemów tego świata.

mackie

2010-07-12, 23:09
tylko dureń, ignorant żyjący w świecie własnych fikcji może za nic sobie mieć oczywiste lekcje płynące z historii. przez identyczne brednie wybuchły co najmniej dwie rewolucje, a pod ich wpływem powstał najbardziej niesprawiedliwy system w dziejach ludzkości.