18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Julien Bryan - Oblężenie warszawy '39.

Hunter562 • 2010-11-06, 14:23
Julien Hequembourg Bryan - amerykański dokumentalista i fotografik.

Najbardziej znany jest z dokumentowania na taśmie filmowej życia w Polsce, Związku Radzieckim i III Rzeszy pomiędzy 1935 a 1939 rokiem. Autor pierwszych kolorowych zdjęć (Warszawy) II Wojny Światowej.

Zaraz po wybuchu II wojny Światowej nakręcił wiele filmów dokumentujących obronę Warszawy w 1939 oraz bombardowanie miasta przez Luftwaffe. Jest uważany za jedynego zagranicznego dziennikarza będącego w tym czasie w Warszawie.

Więcej


Mniej hardowe fotografie w komentarzach będą.
























Nareszcie, po 70 latach, Polacy mogą zobaczyć film, który powstał w 1939 roku, dzięki synowi Juliena Bryana – Samuela Bryana, Fundacji Stevena Spielberga oraz Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Film „Korespondent Bryan” prezentuje w większości nieznane dotąd nagrania i zdjęcia dokumentujące wydarzenia w oblężonej Warszawie we wrześniu 1939 roku i jest oparty na materiale archiwalnym niedostępnym w zbiorach publicznych w Polsce. Tytułowy korespondent to autentyczna postać: Julien Bryan, amerykański dziennikarz, którego ścieżki losu przywiodły ostatnim pociągiem do Warszawy na doszczętnie zburzony dworzec 4 września 1939 roku.

Film dostępny na YT po
Materiał zarejestrowany przez Juliena Bryana stanowi unikalny dokument, przepełniony historyczną prawdą, oglądaną bez subiektywnego komentarza i ukazuje patriotyczny heroizm społeczeństwa warszawskiego z punktu widzenia jednostki, uwikłanej w rzeczywistość wojenną.


Film dostępny na YT po wpisaniu "Korespondent Bryan” (4 części). Nie daje go to, bo nie działa bezpośrednie wrzucanie, a przy moim necie, pobieranie i ponowne uploadowanie mija się z celem.

Antekk

2010-11-06, 14:32
To bardzo ciekawe, kiedyś był wywiad w tv z tą płaczącą wtedy dziewczynką.
Ładny opis, piwo.

hajme09

2010-11-06, 16:00
robil fotki, a teraz powrzuca je na nk :)

ORMOWIEC

2010-11-06, 16:34
hajme09 napisał/a:

robil fotki, a teraz powrzuca je na nk :)


I co k***a pewnie liczysz na zajebiście dużo piw co? Powiem Ci jedno wypie**alaj z takimi komentarzami debilu!

NR...........er

2010-11-06, 16:58
I jeszcze do National Gegographic zrobili zdjęcia wymierającemu gatunkowi bohatero-frajero-męczenników którzy zamiast pomyśleć woleli działać i dali się zaj***ć dla Stalina. Wypie**alać z patriotyzmem!

Hunter562

2010-11-06, 17:22
Widzę wielką wiedzę historyczną u niektórych. W wrześniu '39 Polacy walczyli dla swojego kraju. I ci "bohatero-frajero-męczenniicy" mieli szanse go obronić gdyby nie nadejście czerwonej hołoty.

"Wypie**alać z patriotyzmem!", widząc takie wypowiedzi na serio zaczynam się martwić o przyszłość kraju :x

mikki

2010-11-06, 17:23
Obejrzałem całość na YT. Jestem pod wielkim wrażeniem. Oby we współczesnych czasach nas coś takiego nie spotkało. A gdyby jednak coś takiego sie wydarzyło, żebyśmy wykazali takiego ducha walki jak wtedy w 39 roku.

Szacunek walczącym w dobrej sprawie. Sprawie państwa i narodu.

NR...........er

2010-11-06, 17:48
@Hunter562

widzę że cię zindoktrynowali w szkółce, facet. Co z tego że ci frajerzy walczyli o Polskę skoro jedyne do czego doprowadzili to wk***ienie szkopów i osłabienie ich dla rosjan dzięki czemu doszło do umocnienia władzy ZSRR w europie wschodniej. A o kraj to dobrze że się martwisz. Tylko zauważ że ci co stali pod krzyżem to też darli mordy o walce o Polskę. I tak samo dali się wykorzystać i PiSowi i PO jak warszawiacy podaczas II wojny światowej Stalinowi. Patriotyzm doprowadza tylko do tego że ludzie dają się wykorzystywać. Jeśli tego nie widzisz to wróć do jaskini albo na drzewo i nie wychodzź stamtąd

Antekk

2010-11-06, 18:17
NRiver,
Ufam, że wolałbyś umrzeć w obozie koncentracyjnym ewentualnie na Syberii? Ciekawe co byś zrobił w okupowanej Polsce szczekaczu, pewnie sprzedawał ludzi za wódkę i mięso. Albo zaproponował współpracę ssmanom, hmm? :amused:

boston808

2010-11-06, 18:29
Nriver,
Cwaniakujesz bo masz teraz o tym wszystkim wiedzę. A powiedz skąd Ci biedni powstańcy mogli wiedzieć, że Stalin wstrzyma Berlinga pod wisłą i tym samym skaże miasto na zagładę? Albo dowództwo obrony Polski w 39, że 16 dni po hitlerze wbiją do nas rosjanie? Polacy w tamtym czasie zrobili wszystko co tylko mogli zrobić aby uratować swoją ojczyznę. Nie znali wszystkich faktów i decyzji jakie zapadły przy stoliku pomiędzy Trumanem, Stalinem i Churchilem. Jeśli jest cień szansy na ocalenie swojej ojczyzny, trzeba po nią sięgnąć. Czuje niesmak tłumacząc takie podstawowe rzeczy

Hunter562

2010-11-06, 18:42
Niektórzy zapominają w jakich czasach toczyła się II wś. Polska od niecałych 21 lat cieszyła się z niepodległości po 123 latach. Nic dziwnego że ludzie woleli zginąć w obronie suwerenności Polski niż pozwolić na jej kolejne rozbiory. A ruscy mieli podpisany pakt o nieagresji z IIRP więc nie sadzono, że 17 września kacapy nam w plecy wjadą.

NR...........er

2010-11-06, 20:03
Antekk
Ja nie zdechł bym w obozie ani na syberii bo jak wojna by się zaczeła to sp***alał bym gdzie popadnie. Po ch*ja ginąć za Utopie. Anglia i Szkocja to piękne kraje;)
boston808
Ja nie potrzebował bym wiedzy o tym wszystkim. Każdy rozsądny człowiek wie że jak prezydent i reszta ekipy uciekają to też trzeba sp***alać. Najlepiej w tą stronę co oni tylko szybciej.
Hunter 562
Powiem ci facet tylko tyle że ja już spotkałem w swoim życiu demagogów. I wiem o nich tyle że jak przychodzi co do czego to pierwsi sp***alają. I że każdy kolo który pie**oli że będzie walczył albo ginął za ojczyznę później albo sp***ala albo rzyga w okopie.

Wyrośnijcie z idealizmu panowie bo on was pozabija. Zresztą to wasza sprawa

za............w

2010-11-06, 20:19
To sp***alaj !!!

triball

2010-11-06, 20:26
@NRiver

Gdzie byś sp***olił? Do Niemiec, zajętych przez nich Czech, kolaborującej Słowacji czy Rumunii? A może do Związku Sowieckiego? Lub do wrogo nastawionej do Polaków (po zajęciu Wilna) Litwy? Pochwal się bystrzaku, którędy byś sp***alał... i jak na to nie wpadło kilkanaście milionów ludzi, którzy "mogli" to zrobić...