18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Parę sztuczek z długim mieczem

Kudłaty Ogur • 2013-03-26, 18:58
Jak już napisałem w tytule, przedstawiam filmik ukazujący garść technik traktatowych na langschwert. Warto obejrzeć, bowiem na turniejach rycerskich takich pokazów próżno przeważnie szukać.

Pizkes

2013-03-26, 20:00
Coś pięknego!

Sam czekam teraz na swojego federa, który już się robi :D Dziś byłem go obejrzeć i choć jest jeszcze w stanie surowym, to już go kocham :)

DESW trzeba propagować i rozwijać!

Davis93

2013-03-26, 20:23
ha ha szkoda, że pod Grunwaldem tak nie umieli. szwaby pie**olone

pawelkrk00

2013-03-26, 21:25
Nie jestem specjalistą ale chyba nie tak walczyło się kiedyś to co pokazali to chyba raczej do filmów się nadaje

Pizkes

2013-03-26, 23:00
@Up

Zdecydowanie nie jesteś specjalistą ;) Tak właśnie się walczyło według traktatów. Walka jest dużo bardziej skomplikowana i wyrafinowana niż to się wydaję.

Jeżeli swoją wiedzę na temat walki czerpiesz z np. bohurtów, to zaprzestań, bardzo Cię proszę :)

dr_dex

2013-03-26, 23:02

Regulus

2013-03-26, 23:11
Język ch*jowy, ale filmik dobry.

Admin_RedTube

2013-03-26, 23:23
Szkoda że teraz jest broń palna i wszystkie wojny rozwiązuje się nowoczesną bronią.
Gdyby wszyscy się napie**alali na miecze to sam bym poszedł na wojnę, w końcu jakaś interakcja ze
swoją ofiarą a nie kula w łeb i elo.

Kaef

2013-03-26, 23:25
Teraz będę wiedział co robić jak mnie niemiec napadnie swoim zweihänderem :P

Kuuku

2013-03-26, 23:28
@Pizkes

A co Ci nie pasuję w bohurtach? Te cwe*usie z tego filmiku mogliby co najwyżej jajeczka possać podczas porządnej napie**alanki..

pawelkrk00

2013-03-26, 23:29
Pizkes napisał/a:

@Up

Zdecydowanie nie jesteś specjalistą ;) Tak właśnie się walczyło według traktatów. Walka jest dużo bardziej skomplikowana i wyrafinowana niż to się wydaję.

Jeżeli swoją wiedzę na temat walki czerpiesz z np. bohurtów, to zaprzestań, bardzo Cię proszę :)




Możliwe w pojedynkach albo coś ale nie w bitwie

JoTuBył

2013-03-26, 23:41
"Ludzie by­li daw­niej bliżsi so­bie. Mu­sieli. Broń nie niosła da­leko." - Stanisław Jerzy Lec

rad-an

2013-03-27, 00:02
@Kuuku

Z realną walką bohurt ma niewiele wspólnego bo jest to konkurs klepania blach. Konwencja sportowa nastawiona na napie**alankę na realia hobbystyczne jest spoko, ale w odniesieniu do przeszłości jest nieefektywnym "cosiem".

Myślę, że cwe*usie z filmiku standardowego bohurtowego reenactora by pozbawili jajeczek, zanim by ten się zorientował, że już jest w zasięgu.


@pawelkrk00

Zależy od okresu. Starcie rycerstwa podlegało akurat wielu regułom, których przestrzegano i jak najbardziej było miejsce na techniczną walkę. Mało tego jak jesteś w pełnej zbroi to tylko w taki sposób masz szanse zabić przeciwnika bo standardową naparzanką nie zdziałasz za wiele.

Hajmdall

2013-03-27, 00:04
Większość ruchów nie do wykonania w pełnej płycie, w zbrojnikach jeszcze jeszcze, na walkach turniejowych inaczej się walczy bo są inne warunki, kilka ruchów było na granicy sztychów, co bardziej czepialski sędzia by uznał to za faul albo nie punktował bo nie widać impetu ciosu. Jednak walka traktatowa, efektywna i efektowna więc piwo musi być.

Pizkes

2013-03-27, 00:14
Kuuku napisał/a:

@Pizkes

A co Ci nie pasuję w bohurtach? Te cwe*usie z tego filmiku mogliby co najwyżej jajeczka possać podczas porządnej napie**alanki..



Użytkownik Rad-an pięknie Ci to wyjaśnił:

rad-an napisał/a:

@Kuuku

Z realną walką bohurt ma niewiele wspólnego bo jest to konkurs klepania blach. Konwencja sportowa nastawiona na napie**alankę na realia hobbystyczne jest spoko, ale w odniesieniu do przeszłości jest nieefektywnym "cosiem".

Myślę, że cwe*usie z filmiku standardowego bohurtowego reenactora by pozbawili jajeczek, zanim by ten się zorientował, że już jest w zasięgu.