18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poganie atakują!

Ragnar • 2013-05-31, 01:14
Poganie tym razem przesadzili! Jak oni mogli pytam się?! No jak?! :loldev:


elda1987

2013-05-31, 13:17
@orzech1991 i @jefff weźcie załóżcie kółeczko wzajemnej adoracji :) obaj macie problem z poprawnym rozumieniem testu - widocznie maturka jeszcze nie nadeszła a do tego usilnie chcecie wmówić reszcie myślących inaczej sadoli, że ZNOW wasza racja jest bardziej prawidłowa. Z tego co czytam, to nikt tutaj nie pisze ogólnie o wierze w Boga, że jest to złe i zakazane. My tylko piszemy, że pan w komórką jest pie**olonym hipokrytą, bo wyzywa chłopaków grających w piłkę a sam nie "chłonie słowa objawionego", lepiej się pobawić telefonem. Wydaje mi się, że człowiek, który prawdziwie wyznaje wiarę i rozumuje ją tak, jak pisane jest w Biblii, powinien co najwyżej zadumać się nad upadkiem chrześcijaństwa a nie wyzywać "innowierców" od złych ludzi, zepsutych moralnie.

I pokażcie mi obaj w którym miejscu napisane jest, że w dniu Bożego Ciała ktoś, kogo te obrządki nie interesują, ma paść na kolana i modlić się, bo "taka jest tradycja w Polsce". Nie, nie jest to tradycja. W mojej rodzinie nigdy się tego nie obchodziło, a jedyny raz, kiedy uczestniczyłam w tym pochodzie, to w roku mojej komunii, kiedy nas do tego zmuszono, do tego kazali 9 letnim dzieciakom nosić cięzkie figurki świętych, bo to "tak niewinnie wygląda" (czy inny ch*jowy powód).

i dalej...

przeczysz sobie orzech sam sobie pisząc " Nic komu do tego, kto w co wierzy i co robi póki nie krzywdzi innych." - nie sądzę, żeby te pogańskie pomioty grając w piłkę strasznie kogoś krzywdziły.

czy też odnosząc się do JPII - mnie się wydaje, że akurat ten człowiek widząc taką sytuację sam by się do grających dołączył, a później powiedział im kilka miłych dla ucha słów o szacunku i miłości, ale miłych, nie pełnych jadu jakie prezentował pan na filmie. Chcesz operować JPII to się najpierw zastanów jak prawdziwy katolik, który kocha Boga całym sercem i rozumie o co w wierze chodzi zachowałby się w tej sytuacji.

@jefff - byłam wychowywana w rodzinie, gdzie dziadki mnie ciągnęli co niedziele do kościoła, na religię chodziłam jeszcze w liceum, bo to lubiłam. Lubiłam polemizować z księdzem, lubię do tej pory go odwiedzić gdy jestem w Polsce. Jest to przykład człowieka duchownego, który ma otwarty umysł i nie wciska mi na siłę tego, jak to zepsuta moralnie jestem, bo do kościoła nie chodzę, ślub mam tylko cywilny i otwarcie mówię, że in vitro i aborcja to tematy, na które kościół nie powinien rozmawiać. Tak jak on szanuje moje zdanie, tak ja szanuję jego, szanuję też normalnych ludzi, nie ważne jakiego wyznania. Szkoda, że większość katodebili nie szanuje nikogo.

cerastes

2013-05-31, 13:24
Ragnar napisał/a:



To chyba jakichś niedalekich przodków. Chciałbym przypomnieć, że nasi przodkowie, czyli pierwsi jacy byli tutaj osiedleni, to byli Poganie. No a 966r. wiadomo co się stało i jak został przerwany i zakłócony spokój ludności zamieszkałej na terenach obecnej Polski. Więc koleżko nie radziłbym tak na pusto pier**lić, że masz szacunek do przodków, skoro nawet nie wiesz kim oni byli.

A propos islamu i czasów przed chrystianizacją. Zauważcie, że jest tutaj podobna sytuacja. Wg. katoli Pogan trzeba było 'nawrócić' na 'prawidłową' wiarę. Dążyli do tego po trupach, mieli dwie opcje, chrystianizacja albo może pożegnać się z życiem. Przeszła taka fala przez całą Europę.
A teraz co się dzieje? Islam dąży do czegoś podobnego, to taka fala następnego poziomu po 966r. Właśnie przechodzi FALA ISLAMIZACJI przez Europę. No ale cóż, jesteśmy o tyle w dobrej sytuacji, że to jest jeszcze do powstrzymania. :roll:

P.S jakiś cienki ateista z Ciebie. A apostazje chociaż pan wykonał?



Widzę że muszę znowu tłumaczyć bo... no dobra przywykłem już do tego, że mało ludzi jest na wyższym poziomie niż masy..

Przeszedłem apostazje w 2008r., przemyślałem sprawę i podjąłem decyzję dla siebie.. nikt z jednej czy z drugiej strony nie miał na to wpływu. Po prostu nie czułem potrzeby ani wiary żeby w tym uczestniczyć.. Nie zrobiłem tego po to żeby teraz wściekle atakować, pluć się do wszystkich chrześcijan o ich wiarę i biegać palić kościoły..
Zastanów się nad tym co pisze i jak to chcesz interpretować. Mi osobiście nic złego kościół nie zrobił.. Bić mnie tam nie bili, okradać mnie nie okradali.. zwyczajnie ma do nich obojętne podejście, akceptuję ich bo dlaczego mam ich nie akceptować.. Żyjemy w demokracji, oni nie wchodzą na moje podwórko ja na ich i jest spokój.. Można? można, granica jest wyznaczona i tyle w temacie.. Zdaj sobie sprawę tylko z jednego, chcesz czy nie chcesz ale cywilizowany świat jaki znamy pochodzi z pieleszy chrześcijańskiej kultury, historii białego człowieka. To ewoluująca kultura starego kontynentu dała początek technice jaką znamy, wszystkie ruchy społecznościowo-polityczne też pochodzą od Europejczyków.. już podobny temat dyskusji prowadziłem tu na forum, jak chcesz to poszukam ci linka i sobie poczytasz bo nie będę dwa razy pisał tego samego.. (chyba nawet się z w nim wypowiadałeś.. zachwalając ateistyczne chiny, o jeszcze starszej kulturze niż europejska.. no co wkleiłem Ci zdjęcie chińczyka zjadającego ludzki płód jako tradycyjne danie na potencję )

Co do tradycji i historii.. Moi rodzice są katolikami, dobrymi ludźmi, dobrze mnie wychowali, dali wolność wyboru.. moi dziadkowie i pradziadkowie też nimi byli.. swoje drzewo genealogiczne znam ale nie będę się cofał o ponad 1000 lat bo ty coś tam gdzieś przeczytałeś o poganach.. wydaje Ci się że oni byli ateistami.. radzę poczytać o rodzimowierstwie słowiańskim i nie pisać głupot, bo przynosisz tylko wstyd ateistom którzy mają szerszą wiedzę, a nie tylko uskuteczniają darcie japy jacy to oni są Anty-all... ateizm nie polega na jakiejś walce religijnej.. wręcz przeciwnie, daje luz.. zaznaczyłem to wyraźnie i nikt z mojej rodziny czy też kręgów społecznych w jakich funkcjonuje nie pcha mi się z religią w moim kierunku. Jeżeli masz inaczej to albo jesteś mało asertywny że ci inni na głowę wchodzą, albo się otoczyłeś jakimiś młotami. Smutne..

Swoją historię i kulturę trzeba znać i szanować.. Wolę polski może zaściankowy katolicyzm, niż wrogi mi kulturowo islam. zagrażający rozwojowi, wolności myślenia i niepodlegający ewolucjonizmowi społecznemu.. Religia będzie towarzyszyć społeczeństwom, czy tego chcemy czy nie. Zwyczajnie niektórzy ludzie muszą sobie w coś wierzyć, żeby żyć "ze spokojnym wnętrzem i myślą o śmierci"..

Kończąc temat.. na konserwatyzmie oparte są najlepsze systemy polityczne. z Europy się wywodzę i wole swoją kulturę niż tą z importu..

DuckDodgers

2013-05-31, 13:35
Na prawdę uważasz że katole nie wchodzą na Twoje podwórko? Jeżeli tak jest szczerze gratuluję.

Przykład z życia: Jedyną szkołę w mojej okolicy przekształcono w chrześcijańską i kto nie jest katolikiem lub chce wychowywać dziecko nie po chrześcijańsku musi napie**alać 10km z dzieciakiem do najbliższej neutralnej. Wyboru nie ma.

Problem z katolikami jest właśnie taki że oni nie potrafią nie wchodzić na swoje podwórko i dlatego budzą takie skrajne emocje, albo ktoś broni krzyża albo jedzie po katolach. Filmik doskonale to obrazuje, facet jest bardziej zajęty poganami co graja w piłkę niż tym przenajświętszym przeżyciem zadumie w skupieniu. I takich przykładów można by mnożyć i to w praktycznie każdej przestrzeni życia w Polsce.

Samudaripen

2013-05-31, 13:42
DuckDodgers,
Chyba cię poj***ło. Daj linka lub nazwę twojej miejscowości, bo zapewne ta szkoła należy do kościoła, ale i tak pie**olisz głupoty bo chciałbyś, żeby wszystko należało do "ludu" i żeby wszystko było tak jak ty chcesz, równie dobrze mógłbyś mieć ból dupy o to, że istnieje gdzieś prywatna szkoła dla anglików i że oni wchodzą na nie swoje podwórko...
Zresztą już pisałem, że to prowokacja, ale ehh z gimbusami nie pogadasz zresztą zobacz na tagi: poganie :: atak pogan :: młodzież :: troll :: katole :: boże działo?

lu...........5z

2013-05-31, 13:47
Kozojebcy by juz ich ukamieniowali.

DuckDodgers

2013-05-31, 13:57
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

DuckDodgers,
Chyba cię poj***ło. Daj linka lub nazwę twojej miejscowości, bo zapewne ta szkoła należy do kościoła, ale i tak pie**olisz głupoty bo chciałbyś, żeby wszystko należało do "ludu" i żeby wszystko było tak jak ty chcesz, równie dobrze mógłbyś mieć ból dupy o to, że istnieje gdzieś prywatna szkoła dla anglików i że oni wchodzą na nie swoje podwórko...



Co jeszcze chcesz? Słit focie Ci wysłać, adres zamieszkania i PESEL?
Tak zgadza się ta szkoła teraz bez wątpienia należy do kościoła. Mają kupę nieopodatkowanego hajsu to mogą kupować. Chodziłem tam do podstawówki ba, pamiętam jak ją budowali. Była to normalna szkoła podstawowa + liceum, teraz jest to szkoła katolicka.

W odróżnieniu do szkół dedykowanych, np angielskich czy katolickich gdzie rodzice świadomie posyłają swoje dzieci tutaj szkoła w pewnym momencie została przejęta i każdy kto się tam uczył musiał się z tym faktem pogodzić albo wypie**alać. Kwintesencja chrześcijaństwa. Nasze jest najlepsze i jedyne słuszne i pytać nikogo nie będziemy.

Gebels

2013-05-31, 14:13
Trimeresurus napisał/a:

Niby nie każdy wierzy i nic mi do tego... No ale jednak cała procesyja i czytanie Ewangelii to mogliby na kilka minut darować ,,łatanie" w siatę... Nieco bezczelnie się zachowują i tyle. 5-10 minut by ich też nie zbawiło.

I nie, nie obchodzą mnie ,,jedyne słuszne poglądy", iż zajebiście młodzież robi, że ma w dupie religie, wierzenia, bogów itp...



bzdury... kto chce maszerować maszeruje, kto chce grać niech gra. Jak ktoś nie wierzy to z jakiej racji ma udawać, że go to interesuje.

cerastes

2013-05-31, 14:15
DuckDodgers napisał/a:



Co jeszcze chcesz? Słit focie Ci wysłać, adres zamieszkania i PESEL?
Tak zgadza się ta szkoła teraz bez wątpienia należy do kościoła. Mają kupę nieopodatkowanego hajsu to mogą kupować. Chodziłem tam do podstawówki ba, pamiętam jak ją budowali. Była to normalna szkoła podstawowa + liceum, teraz jest to szkoła katolicka.

W odróżnieniu do szkół dedykowanych, np angielskich czy katolickich gdzie rodzice świadomie posyłają swoje dzieci tutaj szkoła w pewnym momencie została przejęta i każdy kto się tam uczył musiał się z tym faktem pogodzić albo wypie**alać. Kwintesencja chrześcijaństwa. Nasze jest najlepsze i jedyne słuszne i pytać nikogo nie będziemy.



po prostu mało wiesz co się w PL dzieje, a na tyle lat masz żeby wiedzieć... popatrz sobie na statystyki ile szkół zostaje rok w rok zamkniętych z powodu niedomykania przez samorządy budżetów..

pierwszy lepszy z brzegu art na ten temat..
http://wpolityce.pl/wydarzenia/22089-znp-bije-na-alarm-w-2012-ma-zostac-zamknietych-nawet-1000-szkol

tak czy siak byś musiał z dzieciakiem jeździć do drugiej szkoły.. sprawa jest dla mnie jasna, kuria wykupiła albo wynajęła budynek szkoły od gminy (która zamknęła jednostkę edukacyjną) i urządziła tam swoją placówkę..

Ragnar

2013-05-31, 14:17
cerastes napisał/a:


(chyba nawet się z w nim wypowiadałeś.. zachwalając ateistyczne chiny, o jeszcze starszej kulturze niż europejska.. no co wkleiłem Ci zdjęcie chińczyka zjadającego ludzki płód jako tradycyjne danie na potencję )



Nie, pomyliłeś mnie z kimś, nie obchodzą mnie ateistyczne Chiny ;)

cerastes napisał/a:


Co do tradycji i historii.. Moi rodzice są katolikami, dobrymi ludźmi, dobrze mnie wychowali, dali wolność wyboru.. moi dziadkowie i pradziadkowie też nimi byli.. swoje drzewo genealogiczne znam ale nie będę się cofał o ponad 1000 lat bo ty coś tam gdzieś przeczytałeś o poganach.. wydaje Ci się że oni byli ateistami.. radzę poczytać o rodzimowierstwie słowiańskim i nie pisać głupot, bo przynosisz tylko wstyd ateistom którzy mają szerszą wiedzę, a nie tylko uskuteczniają darcie japy jacy to oni są Anty-all...



Nie mam ochoty na jakieś przekomarzanie się z tobą, ale skoro już tak brniesz, to nie ma sprawy. Otóż czytam wiele na temat rodzimowierstwa Słowian, Bałtów, Jaćwieży i innych podobnych wierzeń i nie pieprz mi tutaj, że piszę głupoty, bo skieruję Cię do przeczytania raz jeszcze moich postów, zauważ o czym piszę.
Nie naskakuję na katolików, tylko jasno tłumaczę, że taką inkwizycję chrześcijańską można porównać w jakiejś 'części' do islamizacji i to było złe zachowanie z ich strony, bo jakby chcieli, to mogli postąpić inaczej, a nie środkami ostatecznymi.
Nie napisałem, że też jestem ateistą, ale wykonałem apostazję dla siebie i żeby mieć swoje czyste sumienie, że nie tkwię w tym skoro w tym nie uczestniczę, a gdzie właśnie uczestniczę w rodzimowierstwie.
Poza tym nie porównałem rodzimowierców do ateistów, bo to mija się z celem, tylko mowa była o Poganach, a Poganami byli nazywani innowiercy przez chrześcijan, czyli np. właśnie rodzimowiercy, więc polecam czytanie ze zrozumieniem i maść na ból dupy jak to wcześniej ktoś ci przekazał.

cerastes napisał/a:


ateizm nie polega na jakiejś walce religijnej.. wręcz przeciwnie, daje luz.. zaznaczyłem to wyraźnie i nikt z mojej rodziny czy też kręgów społecznych w jakich funkcjonuje nie pcha mi się z religią w moim kierunku. Jeżeli masz inaczej to albo jesteś mało asertywny że ci inni na głowę wchodzą, albo się otoczyłeś jakimiś młotami. Smutne..



Ja pie**ole czereśniaku, gdzie napisałem, że niby wchodzą mi na głowę przez to, że nie jestem katolem?! No pytam się gdzie?! Lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Już sam nawet nie wiesz komu odpowiadasz na posty. Chociaż postaraj się cytować jak chcesz na coś odpowiedzieć, a nie wytwarzasz sobie jakieś wymyślone historie.

cerastes napisał/a:


Swoją historię i kulturę trzeba znać i szanować.. Wolę polski może zaściankowy katolicyzm, niż wrogi mi kulturowo islam. zagrażający rozwojowi, wolności myślenia i niepodlegający ewolucjonizmowi społecznemu.. Religia będzie towarzyszyć społeczeństwom, czy tego chcemy czy nie. Zwyczajnie niektórzy ludzie muszą sobie w coś wierzyć, żeby żyć "ze spokojnym wnętrzem i śmiercią"..

Kończąc temat.. na konserwatyzmie oparte są najlepsze systemy polityczne. z Europy się wywodzę i wole swoją kulturę niż tą z importu..



Napisała to osoba, która pisze 'polski' z małej litery.
Spójrz na mój avatar, więc możesz stwierdzić co też myślę o islamach. Tutaj chociaż z jednym małym szczegółem z tobą się zgodzę. Owszem, religia będzie nam towarzyszyć czy tego chcemy czy nie, na tym opiera się głównie cały świat i tak już pewnie zostanie, ludzie widocznie mają taką potrzebę w coś wierzyć, żeby mieć większa motywację.

Na koniec zagwozdka - jak można być na tyle debilem, żeby kogoś z góry ocenić po jednym poście i od razu wyzywać kogoś i innych w okół niego?
Brawo dla ciebie chłopaczku!

Dranzes

2013-05-31, 14:20
To wszystko wina Tuska.

Ragnar

2013-05-31, 14:21
Samudaripen_Porajmos napisał/a:


Zresztą już pisałem, że to prowokacja, ale ehh z gimbusami nie pogadasz zresztą zobacz na tagi: poganie :: atak pogan :: młodzież :: troll :: katole :: boże działo?



Bądź poważny, ale w grobie. Mało to było różnych tematów, z których płynęła czysta ironia?

Wystarczy spojrzeć na komentarze jakie spiny są jak wchodzi się w sposób ironiczny :idzwch*j: :lol:

Samudaripen

2013-05-31, 14:26
DuckDodgers napisał/a:



Co jeszcze chcesz? Słit focie Ci wysłać, adres zamieszkania i PESEL?
Tak zgadza się ta szkoła teraz bez wątpienia należy do kościoła. Mają kupę nieopodatkowanego hajsu to mogą kupować. Chodziłem tam do podstawówki ba, pamiętam jak ją budowali. Była to normalna szkoła podstawowa + liceum, teraz jest to szkoła katolicka.

W odróżnieniu do szkół dedykowanych, np angielskich czy katolickich gdzie rodzice świadomie posyłają swoje dzieci tutaj szkoła w pewnym momencie została przejęta i każdy kto się tam uczył musiał się z tym faktem pogodzić albo wypie**alać. Kwintesencja chrześcijaństwa. Nasze jest najlepsze i jedyne słuszne i pytać nikogo nie będziemy.


:facepalm:

*grOOby*

2013-05-31, 15:01
Mają wyj***ne i se grają,popieram

orzech1991

2013-05-31, 15:07
elda elda elda...
cóż CI POradzę, że nie chcesz do końca rozumieć moich komentarzy. Wszystko tam jest wyjaśnione, jeśli chodzi o szacunek do tradycji, religijnych wzorów, poszanowania ludzi. Do każdego znajdzie się jakieś ale. Mój odzew był wywołany skrajnie objeżdżającymi kościół i katolików komentarzami.
Zostawiam już ten temat bez dna. Wszystko powinno być kwestią wiary. Nie chcesz jej, proszę bardzo. Jestem za tym nawet, żeby religia nie ingerowała w sprawy społeczne. Co niestety kłóci się z przekonaniami, które się w kościołach propaguje, bo prawdziwy katolik uważa, że to w co wierzy jest święte i jedyne. Niestety również Islam taki jest. Ale katolicy nie idą w dzisiejszych czasach nawracać z siekierą w ręku tylko głoszą dobre słowo. Od tego nikomu się krzywda nie dzieje, a wręcz przeciwnie.
Zawsze temat kościoła był dyskryminowany, ludzie nie chcą obciążać się pewnymi przymusami będąc wierzącymi. A szczególnie w massmediach temat ten jest pomijany, nie ma wzięcia, nie ma sensacji, jest nudny. Bo prawdziwy katolik nie robi czegoś dla rozgłosu. Stoi za wartościami, które są regularnie w telewizji niszczone, pokazując tylko fame, pieniądze, błyski fleszy, skandale, robiąc z pustych ludzi idoli mas, kreując wartości które już nie prowadzą ku lepszemu tylko ku zezwierzęceniu. Taka jest tendencja i to jest bardzo dobrze widoczne, że nie musze nikogo przekonywać, że tak jest. A wiec kończe te daremne dyskusje. idźcie wszyscy własnymi ścieżkami.