topic

Premier w trakcie objazdu kraju

769
piwo
Lichuj  @ 2013-10-02, 18:17
Premier w trakcie objazdu kraju odwiedza przedszkole:
- Ile wynosi dzienna stawka żywieniowa? - pyta
- 15 zł
- Za dużo - proszę obniżyć do 7
Następnie odwiedza więzienie:
- Ile wynosi dzienna stawka żywieniowa?
- 40 zł
- Za mało - proszę podwyższyć do 80
Minister obok nie wytrzymał i potem się go pyta: Słuchaj, jaka w tym logika, że zabierasz dzieciom, a dajesz więźniom?
- A ty myślisz, że jak nas stąd zdejmą to do przedszkola poślą?

jedrzej152 

4
2013-10-02, 18:21 [link]
To nawet śmieszne nie jest...

bach 

20
2013-10-02, 18:24 [link]
stawka żywieniowa w przedszkolu, to 4,50 pln; słownie: cztery złote pięćdziesiąt groszy

mieli podnieść do 5 pln w tym miesiącu ;)

nowynick 

1
2013-10-02, 18:26 [link]
pierwszą wersje tego kawału słyszałem z Gierkiem w roli zwiedzającego

push3k 

1
2013-10-02, 18:30 [link]
Średnia dzienna stawka utrzymania więźnia w Polsce wynosi koło 75 zł, z czego koło 5 zł idzie na wyżywienie. Nie muszę chyba tłumaczyć, że gotowanie na dużą ilość osób jest tanie.

pakicito 

2013-10-02, 20:09 [link]
Cytat:
To nawet śmieszne nie jest...

ale tylko dlatego, że to jest realne

alex037 

1
2013-10-02, 21:51 [link]
To nie ma być śmieszne to ma być smutne ..piwko

gozdek

2013-10-02, 21:51 [link]
to takie prawdziwe. A swoją drogą to nasz rząd jest lepszy nawet od ambergold. Zabiera nam 1/3 wyplaty co miesiąc, żeby na starość oddać nam 1/10 tego co zabierze wcześniej

wiesiors4 

36
2013-10-02, 22:12 [link]
gozdek napisał/a:
to takie prawdziwe. A swoją drogą to nasz rząd jest lepszy nawet od ambergold. Zabiera nam 1/3 wyplaty co miesiąc, żeby na starość oddać nam 1/10 tego co zabierze wcześniej

Esencja socjalizmu, w którym żyjemy. I to nie tylko zabieranie "na emerytury". Aktualnie ponad 1/3 naszej wypłaty oddajemy państwu. A debile nadal protestują o podniesienie najniższej stawki, kolejni debile kłócą się między sobą co lepsze: PIS a PO (fakt, z dwojga złego PIS lepszy, ale to nadal zło...).

Zrozumcie podstawową rzecz: nie chodzi o to, żeby "państwo" (skrót myślowy) nam dawało więcej, TYLKO ŻEBY ZABIERALI MNIEJ, a najlepiej w ogóle!!

SOCJALIZM jest ZŁY.

mopet

2013-10-02, 22:33 [link]
socjalizm to niedościgniony wzór każdej finansowej piramidy, tyle że przymusowa to piramida.

Hrodgar 

1
2013-10-02, 23:04 [link]
Lich*j napisał/a:

- A ty myślisz, że jak nas stąd zdejmą to do przedszkola poślą?

na PAL k***a was poślemy, bez wzgledu na partię.

Kuriki 

2
2013-10-02, 23:05 [link]
Więźniowie powinni pracować oraz żyć o chlebie i wodzie (dosłownie!).

wiesiors4 napisał/a:
Zrozumcie podstawową rzecz: nie chodzi o to, żeby "państwo" (skrót myślowy) nam dawało więcej, TYLKO ŻEBY ZABIERALI MNIEJ, a najlepiej w ogóle!!

Mi by wystarczyło jak by państwo (jeśli już musi istnieć) się zajmowało zbrojnym ramieniem i sądami. Reszta wszystko prywatne + wolny rynek. Zero podatków dochodowych, vatów i innych pierdół złodziejskich, a kasa ściągana byłaby tylko na te dwie pierwsze wymienione przeze mnie rzeczy.

wiesiors4 napisał/a:
SOCJALIZM jest ZŁY

Tu można debatować na gruncie filozoficznym. I to przez dłuuuuuuugie godziny. Bardziej by tu pasował zwrot "socjalizm prowadzi do bankructwa" albo "socjalizm jest niewydajny gospodarczo". Kiedyś można się było spierać i wbrew logice wprowadzić socjalizm na próbę. I tak zrobiono. Teraz się powinno to zostawić i w historii zapisać, że experyment socjalistyczny wykazał, iż socjalizm prowadzi do bankructwa.
No ale na przeszkodzie stoi jak zwykle mentalność ludzka... Ja tam jestem realistą i uważam, że socjalizm będzie już do końca ludzkości. Niestety ale to fakt.

Browaryt 

2013-10-03, 08:32 [link]
@up boję się spytać o oryginalny filmik....
   Popularne tagi
#19  komiczny  tina  spoilera  chopin.dyplomacja  konwencja  zawieszony  learn polish  nadzianie  felatio  unreal tournament  szkoda  baba z brodą
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]