18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

nowynick

2014-08-28, 10:37
No rzeczywiście największy wkład w rozwój zachodniej kultury i cywilizacji mają korzenie chrześcijańskie :D No nic tak nie popędzało postępu jak kościół :homer:

Piotrek-nl

2014-08-28, 10:46
Profesor jak zwykle poleciał:

Multikulti => Postmodernizm => Nihilizm => Tylko wiara w pieniądz.

Reasumując Niemieckie lewactwo to najszczersza forma kapitalizmu :homer: :homer:

To jest jakiś fenomen, że 90% tych którzy chcą j***ć lewaków to mniejsi lub więksi wariaci.

Te 10% nie ma szans jak im Wolniewicz i spółka robi taką krecią robote.

ulifont

2014-08-28, 10:51
Trzeba w ogóle potrafić rozróżnić przesadnie poprawnych politycznie lewaków od reszty osób o lewicowych poglądach. Wolniewicz to fanatyk, gada to o czym wiecie plus to czego wiedzieć nie chcecie. Fakt faktem w Wielkiej Brytanii tolerancja osiągnęła strasznie odrażającą i wypaczoną formę.

PeterZ

2014-08-28, 10:55
Kłótnię, z której i tak nic nie wyniknie uważam za otwartą. :D

TRQPL

2014-08-28, 11:47
"Polska jest krajem cywilizacji chrześcijańskiej i łacińskiej; krajem cywilizacji białego człowieka. Nie pozwolimy, by nasze dziedzictwo zastąpiła kultura buszu i bambusa. Dla dobra wszystkich - i białych, i kolorowych - rozdział cywilizacyjno-kulturowy musi zostać zachowany, a każdy winien żyć tam, gdzie umieściła go ręka Najwyższego".

peniseusz

2014-08-28, 12:07
TRQPL napisał/a:

"Polska jest krajem cywilizacji chrześcijańskiej i łacińskiej



jak słysze takie brednie to wiem że wyszło to od jakiegoś pokundleńca który wyrzekł się rodzimej kultury słowian

bo przecież nasi przodkowie przybyli tu z rzymu, wcześniej jednak zaprzysięgli wierność żydowskiemu mesjaszowi i do tej pory chwalą jego imie.

Polandball

2014-08-29, 19:29
peniseusz, :homer:

niczego się nie wyrzekł - kultura i cywilizacja to dwa różne pojęcia...

podpowiedź: w jednej cywilizacji może się zawierać kilka kultur

Di...........ge

2014-08-30, 08:57
peniseusz napisał/a:



jak słysze takie brednie to wiem że wyszło to od jakiegoś pokundleńca który wyrzekł się rodzimej kultury słowian

bo przecież nasi przodkowie przybyli tu z rzymu, wcześniej jednak zaprzysięgli wierność żydowskiemu mesjaszowi i do tej pory chwalą jego imie.


To nie są brednie. Cywilizacja na której wyrosła Polska to cywilizacja chrzescijańska. Kultura słowiańska raczej mało po sobie zostawiła(nasi pradziadowie byli niepiśmienni) więc raczej nie miała wpływu na rozwój Polski. Takie są fakty.

A co do pokundleńca- żołnierze AK, NSZ, wyklęci, Popiełuszko, Zawisza Czarny, Jan Paweł II czy inni wielcy Polacy to też pokundleńce co "wyparli się słowianskich korzeni" ?

Ork.Fajny

2014-08-30, 09:06
nowynick napisał/a:

No rzeczywiście największy wkład w rozwój zachodniej kultury i cywilizacji mają korzenie chrześcijańskie :D No nic tak nie popędzało postępu jak kościół :homer:


Kolejny domorosły historyk, który się tego uczył z portalu JebacKosciol.pl albo od samego Szumlewicza...

Nie wiem czy wiesz ale do XX wieku cała Europa i USA były chrześcijańskie. Więc większość naukowców tego okresu była jakiegoś chrześcijańskiego wyznania i zapewne praktykowali.
Dodatkowo nawet jeśli oni nie byli za bardzo pobożni, to i tak ich wynalazki były wdrążane do użytku przez chrześcijańskie społeczeństwa. A postęp technologiczny to nie jest wynalezienie czegoś. Postęp technologiczny to jest zjawisko kiedy dany wynalazek znajduje powszechne zastosowanie pośród ludzi lub przemysłu i ułatwia jakieś czynności / procesy.


Piotrek-nl napisał/a:

Multikulti => Postmodernizm => Nihilizm => Tylko wiara w pieniądz.
Reasumując Niemieckie lewactwo to najszczersza forma kapitalizmu :homer: :homer:


Pudło. Kapitalizm nie jest wiarą w pieniądz... Kapitalizm jest "ideologią", która zakłada tylko i wyłącznie wolność ludzkich działań m.in. w sferze gospodarczej. Wiara w pieniądz czy maksymalizacja zysków, to fałszywa cechy która w XX wieku przez lewactwo na stałe została przypięta do kapitalizmu. A niestety kapitalistycznym działaniem jest nawet tak o po prostu oddanie całego majątku komuś i zejście ze świata w biedzie i głodzie.


peniseusz napisał/a:

jak słysze takie brednie to wiem że wyszło to od jakiegoś pokundleńca który wyrzekł się rodzimej kultury słowian

bo przecież nasi przodkowie przybyli tu z rzymu, wcześniej jednak zaprzysięgli wierność żydowskiemu mesjaszowi i do tej pory chwalą jego imie.



Kolejny debil "rodzimowierca"...? Człowieku. Słowianie byli bandą zacofanych dziuksów, które zostały podbite przez bardziej cywilizowane, bardziej rozwinięte technologiczne a przez to lepiej zorganizowane kultury chrześcijańskie.
Gdybyśmy stanowili jakąkolwiek poważną siłę militarna albo cywilizacyjną a przez to technologiczną, to do dziś wierzyłbyś w te bzdury...

ulifont

2014-08-30, 11:07
Strasznie zarozumiały jesteś Orku, cały czas "ja wiem lepiej, wszyscy to tępacy, i na zmianę j***ć lewactwo, kochać kapitalizm, pieniądz, j***ć lewactwo, kapitalizm,pieniądz, kapitalizm, pieniądz, ekonomia, kapitalizm.....ja wiem najlepiej, korwin, wolność."

mare30ks

2014-08-30, 11:41
Ork.Fajny napisał/a:


Pudło. Kapitalizm nie jest wiarą w pieniądz... Kapitalizm jest "ideologią", która zakłada tylko i wyłącznie wolność ludzkich działań m.in. w sferze gospodarczej. Wiara w pieniądz czy maksymalizacja zysków, to fałszywa cechy która w XX wieku przez lewactwo na stałe została przypięta do kapitalizmu. A niestety kapitalistycznym działaniem jest nawet tak o po prostu oddanie całego majątku komuś i zejście ze świata w biedzie i głodzie.


czyli sPIS poboznych zyczen "jak powinien wygladac prawdziwy przewspanialy wolny ryneczek" , a jak cos nie pasuje do rzeczywistosci lub sie sp***oli to wina lewakow :)
och i oczywiscie ped za kasa i dzika konsumpcja to tez wina lewakow :) fajnie jest obrac swoj ukochany system ze wszystkich negatywnych cech, zostawic tylko zalety i stwierdzic ze wady to wina lewakow :)
dyskutowac z orkiem i jemu podobnymi kucami to jak sie spierac z fanatykiem religijnym :)

Ork.Fajny

2014-08-30, 17:36
ulifont napisał/a:

Strasznie zarozumiały jesteś Orku, cały czas "ja wiem lepiej, wszyscy to tępacy, i na zmianę j***ć lewactwo, kochać kapitalizm, pieniądz, j***ć lewactwo, kapitalizm,pieniądz, kapitalizm, pieniądz, ekonomia, kapitalizm.....ja wiem najlepiej, korwin, wolność."


A moja wina że Ci ludzi którym odpisywałem mylą się w pewnym stopniu...? Mam obojętnie przejść obok kogoś kto właściwie neguje istnienie chrześcijaństwa w Europie albo drugiego który rzuca jakimiś dziwnymi hasełkami o Słowianach lub trzeciego który myli kapitalizm z wyzyskiem?
Poza tym to nie jest zarozumiałość. Ja już po prostu mam dosyć kolejnych albo ciągle tych samych, kretynów co odzywają się w pewnych kwestiach i to co mówią ma sens tylko jeśli kompletnie wyłączymy myślenie i skupimy się tylko na tym co mówią. Przykład chrześcijaństwa hamującego rozwój jest idealny. Należy w nim założyć że skoro wynalazki się rozpowszechniały to znaczy że cała Europa musiały odchodzić od wiary, bo przecież wiara cofa.


mare30ks napisał/a:

czyli sPIS poboznych zyczen "jak powinien wygladac prawdziwy przewspanialy wolny ryneczek" , a jak cos nie pasuje do rzeczywistosci lub sie sp***oli to wina lewakow :)


Bo nadanie kapitalizmowi znaczenia "maksymalizacja zysku" to jest wina socjalistów. Ja nie twierdzę że w kapitalizmie tego nie ma. Bo jest. Ale to nie jest tak częste jak to lewactwo twierdziło. W kapitalizmie kiedyś i dziś ten "wyzysk" zdarza się tylko w sytuacji pracy dla przedsiębiorstw, gdzie pracownik to jeden z wielu szeregowców. Natomiast gospodarka kręciła się i kręci wokoło małych i średnich biznesów, gdzie pracownicy znają się ze sobą dobrze i znają się z właścicielami tego zakładu. Tutaj tworzy się zwyczajna życzliwość, bo znajomych sobie ludzi się nie okrada.


mare30ks napisał/a:

och i oczywiscie ped za kasa i dzika konsumpcja to tez wina lewakow :)


Nie ma nic w tym złego kiedy nie robi się tego kosztem innych ludzi. To jest zwykła ludzka cecha a nie wina jakiegokolwiek systemu.


mare30ks napisał/a:

fajnie jest obrac swoj ukochany system ze wszystkich negatywnych cech, zostawic tylko zalety i stwierdzic ze wady to wina lewakow :)


Chcesz powiedzieć że w socjalizmie nie ma wyzysku? Zapoznaj np. z opisem tego co jadł Stalin a co w tym samym czasie jadł zwykły obywatel ZSRS...


mare30ks napisał/a:

dyskutowac z orkiem i jemu podobnymi kucami to jak sie spierac z fanatykiem religijnym :)


No wiesz. Jak ktoś czegoś nie rozumie, tak jak Ty, to niektóre idee wydają Ci się fanatyczne...

mare30ks

2014-08-31, 21:46
Ork.Fajny napisał/a:

Bo nadanie kapitalizmowi znaczenia "maksymalizacja zysku" to jest wina socjalistów.


:amused:


Ork.Fajny napisał/a:

Ja nie twierdzę że w kapitalizmie tego nie ma. Bo jest. Ale to nie jest tak częste jak to lewactwo twierdziło. W kapitalizmie kiedyś i dziś ten "wyzysk" zdarza się tylko w sytuacji pracy dla przedsiębiorstw, gdzie pracownik to jeden z wielu szeregowców. Natomiast gospodarka kręciła się i kręci wokoło małych i średnich biznesów, gdzie pracownicy znają się ze sobą dobrze i znają się z właścicielami tego zakładu. Tutaj tworzy się zwyczajna życzliwość, bo znajomych sobie ludzi się nie okrada.



zapomniales o duzych biznesach, wycinajacych w pien konkurencje by potem dyktowac warunki. ale przeciez one to wytwor socjalizmu i sprawa zalatwiona :-)
ale to pewnie zasluga niewidzialnej reki rynku ktora w magiczny sposob sprawi ze na rynku beda tlyko male i srednie firmy ktore beda ze soba koegzystowaly w ciszy i spokoju. wkoncu zgodnie z jedna z tez orka bylo to ze przedsiebiorca nie moze sprzedac komus swoje firmy :homer: to dopiero wolny rynek :amused:

Ork.Fajny napisał/a:


Nie ma nic w tym złego kiedy nie robi się tego kosztem innych ludzi. To jest zwykła ludzka cecha a nie wina jakiegokolwiek systemu.


zabawne, bo zwykle twierdzisz ze nie ma nic zlego w r*chaniu frajerow, jak da sie okrasc to jego wina. smierc frajerom.

Ork.Fajny napisał/a:


Chcesz powiedzieć że w socjalizmie nie ma wyzysku? Zapoznaj np. z opisem tego co jadł Stalin a co w tym samym czasie jadł zwykły obywatel ZSRS...



a co ma do tego stalin? skoro nie lubie krula to mam wielbic stalina i jeszcze uznawac go za socjaliste bo sobie wycieral nim ryja? 8-)

el...........wy

2014-09-02, 01:58
Beką jest to, że autor sam jest lewakiem :krejzi:

Ork, co to maksymalizacji zysków, to trochę popłynąłeś, bo jest to podstawa przedsiębiorczości i podstawowy motyw ludzkiego działania. Kwestia kontekstu w jakim się używa, zwłaszcza obecnie, gdy czemuś oczywistemu próbuje się nadać pejoratywny wydzwięk

mare30ks napisał/a:

och i oczywiscie ped za kasa i dzika konsumpcja to tez wina lewakow



Cytat:

Nie ma nic w tym złego kiedy nie robi się tego kosztem innych ludzi. To jest zwykła ludzka cecha a nie wina jakiegokolwiek systemu.



Jak dla mnie pęd za kasą i "dzika" konsumpcja to w jakimś stopniu spuścizna pro-inflacyjnego, ponad 100-letniego systemu bankowego, a w zasadzie rządowo-bankowej współpracy.
Przecież bardzo popularny Keynes zwykł mawiać, że pieniądze trzeba wydawać i trzeba stymulować popyt, manipulować pieniądzem itd. a to wszystko są czynniki, które zniechęcają do oszczędzania, tudzież osłabiają popyt na sam pieniądz.
Nie wolno oczywiście ignorować czasów w jakich żyjemy, stałego rozwoju itd, przy czym jak pisałem system z pewnością nie zachęca do roztropności i oszczędzania, wręcz przeciwnie.