18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Ranking jakości infrastruktury kolejowej na świecie.

Mr.Drwalu • 2012-07-19, 07:59
Warto podkreślić, że w rankingu tym (Quality of railroad infrastructure - The Global Competitiveness Report 2011-2012 - World Economic Forum) z krajów europejskich wyprzedzamy jedynie Rumunię (78. miejsce), Macedonię (87. miejsce), Bośnie i Hercegowinę (98. miejsce), Serbię (102. miejsce) oraz Albanię (120. miejsce). Łącznie klasyfikowane są 123 państwa:

Ciekawostka:

Mój rząd w trybie pilnym zakończy pracę nad studium kolei dużych prędkości po to, żeby jeszcze w tej kadencji z fazy studium wejść w fazę realizacji

- Premier Donald Tusk podczas wygłaszania expose z 2007 r.

Koncentrujemy się na modernizacji tego, co mamy, a nie realizacji marzeń kolejarzy, jakimi są koleje dużych prędkości.

- Sławomir Nowak, Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska, 2011 r.

Źródło: http://www3.weforum.org/docs/WEF_GCR_Report_2011-12.pdf

BongMan

2012-07-20, 11:12
Józef Piłsudski kłóci się z Donaldem Tuskiem - takie rzeczy tylko na sadisticu :D

kari03

2012-07-20, 14:58
ranking oczywiscie z dupy wziety... ciekaw jestem jaki cel ma ktos kto konstruuje takie abstrakcyjne rankingi i jakie ma zrodlo danych bo jak wiemy Polska jest daaaleko w tyle za krajami afryki z infrastruktura kolejowa i drogowa, gdzie w tych krajach sa moze 2 linie kolejowe i same drogi gruntowe. Pozdrawiam

oblakany

2012-07-20, 15:37
kari03 napisał/a:

ranking oczywiscie z dupy wziety... ciekaw jestem jaki cel ma ktos kto konstruuje takie abstrakcyjne rankingi i jakie ma zrodlo danych bo jak wiemy Polska jest daaaleko w tyle za krajami afryki z infrastruktura kolejowa i drogowa, gdzie w tych krajach sa moze 2 linie kolejowe i same drogi gruntowe. Pozdrawiam



Już myślałem, że nikt tu nie myśli w tych kategoriach i wszyscy hodują w sobie małe lemingi... otóż ranking przygotowany przez było nie było całkiem poważną organizację - Światowe Forum Gospodarcze. A co do źródła danych odnośnie infrastruktury to rzeczywiście jest dość wątpliwe (vide:http://www3.weforum.org/docs/GCR2011-12/14.GCR2011-2012DTIIInfrastructure.pdf - angielski niestety niezbędny), a mianowicie w wypadku jakości dróg (134 miejsce RP), kolei, portów morskich itp. wskaźnik jest oparty nie na badaniach empirycznych tylko na odpowiedzi na pytanie ankietowe brzmiące: "Jak oceniłbyś stan >>element infrastruktury<< w swoim kraju w skali od 1 do 7?". Nie dogrzebałem się jeszcze do charakterystyki respondentów, ale stawiam, że byli to polscy ekonomiści i przedsiębiorcy czynnie działający na Forum, więc możliwość manipulacji wynikami jest wręcz nieograniczona... Poza tym w takich rankingach wychodzi jak bardzo lubimy na wszystko narzekać, i nie chodzi tu tylko o respondentów, ale o wszystkich, którzy widząc taki ranking zamiast zastanowić się skąd taki wynik wolą j***ć po wszystkich w koło.
Wystarczy zaangażować odrobinę zdrowego rozsądku proszę państwa, to aż tak nie boli.

J...........ki

2012-07-20, 16:52
lapps napisał/a:



pis podpisal traktat lizbonski i w swojej polityce sral glownie pod siebie. propagande to ma dobra, no ale nie oszukujmy sie, to jest takie same kurewstwo jak po. jestes takim samym lemingiem jak wyborcy tuska tylko czytasz inne gazety/portale internetowe. kaczynski nie da ci zadnej wolnosci gospodarczej tylko bedzie ci wmawial, ze jego decyzje sa lepsze od pomyslow opozycji

ej i co sie stalo z dokumentem o metodach dzialania agentow kgb co sie wczoraj w poczekalni pojawil?? jak juz byl to ktosby mogl linkiem poczestowac




no i co z tego, że podpisał traktat lizboński? opozycja i komunistyczne media naciskały. Tusk podpisałby umowę o zagazowaniu Polaków, gdyby miał za to stołek dostać w UE. PiS gdyby miał większość konstytucyjną to zrobiłby porządek. Poza tym widać, że jesteś kolejnym POpaprańcem bo poza traktatem lizbońskim potrafiłeś tylko rzucić tekstem o sraniu pod siebie. Fala "samobójstw", najdroższy gaz w europie, pakt klimatyczny, oddanie za bezcen gazu łupkowego, 67, 6 zyka za wachę, 4krotny wzrost deficytu budżetowego itd, itp. A ty i tak pie**olić będziesz że nie ma różnicy między PiSem i PO i dlatego pójdziesz zagłosować na PO :homer:


oblakany napisał/a:

uż myślałem, że nikt tu nie myśli w tych kategoriach i wszyscy hodują w sobie małe lemingi... otóż ranking przygotowany przez było nie było całkiem poważną organizację - Światowe Forum Gospodarcze. A co do źródła danych odnośnie infrastruktury to rzeczywiście jest dość wątpliwe (vide:http://www3.weforum.org/docs/GCR2011-12/14.GCR2011-2012DTIIInfrastructure.pdf - angielski niestety niezbędny), a mianowicie w wypadku jakości dróg (134 miejsce RP), kolei, portów morskich itp. wskaźnik jest oparty nie na badaniach empirycznych tylko na odpowiedzi na pytanie ankietowe brzmiące: "Jak oceniłbyś stan >>element infrastruktury<< w swoim kraju w skali od 1 do 7?". Nie dogrzebałem się jeszcze do charakterystyki respondentów, ale stawiam, że byli to polscy ekonomiści i przedsiębiorcy czynnie działający na Forum, więc możliwość manipulacji wynikami jest wręcz nieograniczona... Poza tym w takich rankingach wychodzi jak bardzo lubimy na wszystko narzekać, i nie chodzi tu tylko o respondentów, ale o wszystkich, którzy widząc taki ranking zamiast zastanowić się skąd taki wynik wolą j***ć po wszystkich w koło.
Wystarczy zaangażować odrobinę zdrowego rozsądku proszę państwa, to aż tak nie boli.




pie**ol pie**ol, może dostaniesz dotację z funduszu propagandy im. Donalda Tuska. Rzucasz tylko stereotypem (typowe tefauenowskie zagranie) Afryki, aby usprawiedliwić ten j***ny rząd. A fakty są takie, że wśród kilkudziesięciu państw Afryki jest kilka, które wyprzedzają Polskę o lata świetlne, choćby RPA, gdzie zorganizowano Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, a BMW ma tam swoje fabryki. A jak wypada Polska?: ch*jowe euro na pół z byłą republiką ZSRR i finałem u sąsiada oraz fabryki, gdzie składa się stare astry. Kogo ty chłoptasiu chcesz oszukać? Leć teraz do Donalda z podkulonym ogonem

superfosfat

2012-07-20, 17:27
Józef Piłsudski napisał/a:


A jak wypada Polska?: ch*jowe euro na pół z byłą republiką ZSRR i finałem u sąsiada oraz fabryki, gdzie składa się stare astry. Kogo ty chłoptasiu chcesz oszukać? Leć teraz do Donalda z podkulonym ogonem


Dlaczego ch*jowe? Wcale nie wypadło najgorzej, kibice są zadowoleni, tylko ludzie co nie wybrali się nawet na strefę kibica tak wybrzydzają i obrażają ;) . Finał u sąsiada, u nas był mecz otwarcia. Nie można było zrobić dwóch finałów, poza tym w Kijowie było więcej miejsc siedzących. Chyba ciężko Ci to zrozumieć.
Pisałeś, że w RPA są fabryki BMW. Są też fabryki(a) Volkswagena, w której do 2009 produkowano VW GOLFA I (słownie: jeden):
http://aktualnosci.auto-swiat.pl/wiadomosci/vw-golf-i-koniec-produkcji-po-35-latach
Józefie, jak mamy Cię poważnie traktować skoro popadasz w drugą skrajność.

wa...........ax

2012-07-20, 17:33
Dlatego jak jedzie się w pociągu zawsze trzeba mieć pół litra w plecaku. Szczególnie zimą.

J...........ki

2012-07-20, 17:59
NanoRurka napisał/a:

Finał u sąsiada, u nas był mecz otwarcia. Nie można było zrobić dwóch finałów, poza tym w Kijowie było więcej miejsc siedzących. Chyba ciężko Ci to zrozumieć.




bo nas nawet nie stać na wybudowanie stadionu na więcej niż 60 000. poza tym mecz otwarcia to zwykły mecz grupowy, nagroda pocieszenia, w dodatku polska-grecja


NanoRurka napisał/a:

Pisałeś, że w RPA są fabryki BMW. Są też fabryki(a) Volkswagena, w której do 2009 produkowano VW GOLFA I (słownie: jeden):




i co z tego, u nas nadal się tłucze się stare astry i fiaty, tak Polska Donalda Tuska jest postrzegana przez świat, że lepiej składać flagowe auta w RPA, a relikty techniki w Polsce


Cytat:

Józefie, jak mamy Cię poważnie traktować skoro popadasz w drugą skrajność.




pie**ol co chcesz, ale polska nie jest w stanie zorganizować samodzielnie dużej imprezy, po prostu jest słabsza niż niektóre kraje afrykańskie, a jedyne co nas rząd potrafi zrobić to pie**olenie, że włochom smakował żurek. oficjalnie przecież nikt nie powie, że wydaliśmy 70 mld, a zarobiliśmy góra jeden miliard i że na 20 lat, zwłaszcza w miastach organizatorach można zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach i zastanawiać się jak spłacić kredyty. a była to to tylko mniejsza część imprezy lokalnej. Mistrzostwa świata wykończyłyby nasze słabe, gorsze niż w RPA, finanse

oblakany

2012-07-21, 18:30
Cytat:

Rzucasz tylko stereotypem (typowe tefauenowskie zagranie) Afryki, aby usprawiedliwić ten j***ny rząd.



No chyba czytać/pisać nie umiem, ale ani słowa o Afryce, czy rządzie w swoim poście nie widzę... To już musi być jakaś straszna przeczulica na politykę, żeby prostą krytykę metody pomiaru stanu infrastruktury oczytać jako prorządową agitację. Albo jakaś mania prześladowcza...

Już pomijając wątpliwy związek Twojej odpowiedzi z moim postem to zajebiście wk***ia mnie kiedy ktoś wie lepiej jakie mam przekonania polityczne wyciągając tak daleko idące wnioski z kilku moich zdań praktycznie nie związanych z tym tematem. A już najbardziej mnie wk***ia kiedy ktoś próbuje mnie identyfikować z Tuskiem i jego otoczeniem, bo sk***ysyna nienawidzę.

Weź człowieku zjedz sobie Relanium i przestań bawić się w naczelnego krytyka RP. Może i Polska nie jest najwspanialszym krajem na świecie, może i rządzą nim niekompetentni idioci, może i ma kiepską infrastrukturę, ale to jeszcze nie znaczy, że trzeba w kółko po niej j***ć i każdego komu się to nie podoba zwymyślać od zwolenników PO.

a tak BTW: RPA jest zajebiście reprezentatywnym państwem dla całego kontynentu afrykańskiego. Zupełnie jak USA dla obu Ameryk.