Schowali się przed fiskusem w domu pełnym amunicji

22
piwo
Centurion  @ 2007-10-06, 13:44
Cytat:
Para uzbrojonych po zęby amerykańskich 60-latków przez kilka miesięcy barykadowała się w domu, by uniknąć więzienia za niepłacenie podatków. Pod koniec tego tygodnia bojowe małżeństwo zostało jednak aresztowane - podały amerykańskie władze.

Elaine i Ed Brown z New Hampshire są winni fiskusowi ok. 2 milionów dolarów z lat 1996-2003, pochodzących głównie z działalności zawodowej pani Brown, która jest wziętą dentystką.

Małżonkowie zostali uznani za winnych w styczniu tego roku. Wtedy postanowili zamknąć się w swoim domu na wsi, gromadząc broń i materiały wybuchowe. W kwietniu zostali zaocznie skazani na pięć lat więzienia. Pan Brown ostrzegł wówczas, że próba wtargnięcia funkcjonariuszy do ich domu skończy się "rozlewem krwi".

W czwartek wieczorem twierdza państwa Brown została jednak zdobyta - udało się to dwóm agentom federalnym, którzy podszyli się za zwolenników małżonków, dostarczających im żywność i broń.

Jak poinformowano, w samym domu i na podwórku odkryto pokaźny skład ładunków wybuchowych. Policja skonfiskowała także broń i amunicję. (ak)


Żródło: http://wiadomosci.wp.pl/k...14975&_ticrsn=3