18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

"Szokujący" plakat

defcon1 • 2012-07-28, 20:03


Cytat:

Obraźliwy, wstrętny, oburzający - tak internauci określają billboard, który pojawił się w amerykańskim stanie Idaho. Na plakacie zestawiono twarze prezydenta USA Baracka Obamy i sprawcy masakry w Denver - Jamesa Holmesa. "Zabił 12 osób w kinie. Wszyscy zbzikowali" - napisano pod zdjęciem Holmesa. Pod fotografią Obamy pojawił się z kolei napis: "Zabił tysiące przez swoją politykę zagraniczną. Otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla". O sprawie pisze NBC News.com


Autorami plakatu są zwolennicy Ralpha Smeeda, który był przeciwnikiem Baracka Obamy i jego polityki. NBC News zauważa, że billboardy krytykujące prezydenta USA nie są niczym nowym i zawsze wywoływały kontrowersje, ale tym razem w internecie rozpętała się prawdziwa burza. Internauci określają plakat jako: "niedorzeczny, obraźliwy i oburzający".

Jedna z inicjatorek powieszenia plakatu Maurice Clements tłumaczyła w NBC News, że wszyscy są "rozwścieczeni tym, co wydarzyło się w Denver, ale nie wyrażają także zgody na śmierć żołnierzy USA w Afganistanie".

20 lipca podczas premiery najnowszego filmu o Batmanie "Mroczny Rycerz powstaje" 24-letni James Holmes najpierw rozpylił w sali kinowej gaz łzawiący, a następnie otworzył w kierunku widowni ogień z broni półautomatycznej, strzelby i pistoletu. W masakrze zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych. Policja aresztowała sprawcę, który nie stawiał oporu.



źródło: wiadomości.wp.pl

A wy jak sądzicie? Ja jestem internautą i nazwałbym ten plakat raczej okrutnym ale prawdziwym, niż oburzającym, obrzydliwym, czy jakimś tam.

Mr.Drwalu

2012-07-28, 20:19
Wynoś się stąd! Skąd przyszedłeś! :hitler:
Nawiedzono-tajemniczy dziennikarzu z wp.pl :evil:

Pa...........an

2012-07-28, 20:28
defcon1 napisał/a:

Ja jestem internautą i nazwałbym ten plakat raczej okrutnym ale prawdziwym, niż oburzającym, obrzydliwym



A co w tym niby jest okrutne, ale prawdziwe?

Dostał Nagrodę Nobla niejako na zapas i zdecydowanie przedwcześnie... bo dostał za nadzieje, które wzbudził w wyborcach, hasło "Jes, łi ken" i obietnice zmian.
Komitet noblowski oczywiście się skompromitował, ale nie po raz pierwszy i pewnie- nie ostatni.



Co do drugiej części, a mianowicie tej odnośnie zabójstw tysięcy - bulshit

Jeżeli zabójstwami uznać śmierć żołnierzy, którzy zginęli podczas kadencji danego prezydenta poza granicami własnego kraju, to Nixona, Reagana, Roosevelta i obydwu Buszów powinno się skazać za ludobójstwo. :roll:

orzechccc

2012-07-28, 20:59
a moze autorka postu wroci do kuchi, zerwany lancuch nie upowaznia do wypowiadania sie w gronie sadistica a tym bardziej placzow . Straszne zle obama cius cius

TommyTheRipper

2012-07-28, 21:05
Prawda aż tak mocno ich boli?

@Pan Kapitan

Pokojowa Nagroda Nobla dzisiaj nic nie znaczy. Daje się ją krzykaczom i ludziom mocnym w gębie, polityce i mediach, a niewiele robiącym. Równie dobrze ja mógłbym przedstawić projekt zajebiście ekologicznego świata z rozwiązanymi problemami etnicznymi, rasowymi i religijnymi, który byłby nie do zrealizowania. Marka PNN się zeszmaciła totalnie.

Z tymi zabójstwami to im chyba raczej chodziło zarzynanie talibów. Mam głęboko gdzieś politykę, ale ten (czarny) człowiek zrobił mało dobrego, a dużo mówił (jak zwykle).

petru23

2012-07-28, 23:35
a ja myślę ze jest już po 22 i powinniście dawno spać!

oroboros

2012-07-28, 23:39
Stalin był nominowany do pokojowej nagrody nobla kilka razy. Co prawda trochę różnica Obama go dostał i przyjął, ale nie zabił (jeszcze) tylu ludzi co Stalin :P

kcm

2012-07-29, 02:36
to jego brat blizniak.

thez

2012-07-29, 10:59
1# Śmierć jednego człowieka jest tragedią, śmierć miliona ludzi, tylko statystyką.

2# Za politykę USA odpowiedzialny jest G. W. Bush. A Obama przejął po nim spadek, z którym nie mógł się porzegnać z dnia na dzień.

ne...........95

2012-07-29, 11:00
Z tego co wiem to fakt otrzymania pokojowego nobla był krytykowany za prowadzenie przez obamę 2 wojen jednocześnie, i obu na nie swoim gruncie. "misje pokojowe" USA to jest ludobójstwo, gdzie ginie sporo niewinnych ludzi, za to że kilku przedstawicieli ich nacji podpadli rządowi USA

etinos

2012-07-29, 11:07
No i tak jest, dostal nagrode nobla aby zoombie bez mozgu lepiej mysleli o tym co robi, aby wojne odbierali jak cos dobrego a jego jako najezdzcy pokoju, a ten koles ewidetne mial wyprany mozg, zrobil swoja "misje", teraz ludzie beda bardziej za nie posiadaniem broni, abysmy sie juz nie mogli bronic, widac ze cos sie szykuje, dziwne napiecie jest, tylko ja to czuje :) ?

defcon1

2012-07-29, 11:30
@Pan kapitan
Za treść artykułu nie odpowiadam gdyż nie jestem jego autorem.

Ale skoro pytasz mnie dlaczego okrutna, acz prawdziwa: dla mnie "obraźliwy, wstrętny, oburzający" to może być plakat przedstawiający scenę gejowską, a nie godzący w czarnego prezydenta Stanów. Może faktycznie nie zabił osobiście nikogo, ale jego polityka zagraniczna wciąż wspiera wojnę, więc nie jest to człowiek pokoju.

Cytat:

Nixona, Reagana, Roosevelta i obydwu Buszów powinno się skazać za ludobójstwo.



Nie miałbym nic przeciwko ;)

hycel

2012-07-29, 11:41
Cytat:

ale nie wyrażają także zgody na śmierć żołnierzy USA w Afganistanie".


A co k***a z ludnością cywilną?