18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tatuaż więzienny

Ec...........on • 2010-09-14, 19:57




1. "Cynkówka" - człowiek "grypsujący". Znak ten pozwala na identyfikacje przynależności podkulturowej skazanego w pierwszej chwili rozmowy z nim,

2. "Toczka" poniżej "cynkówki" to jej potwierdzenie,

3. Serduszko - człowiek ubóstwiający grypserę; czasami też tzw. "mąciciel" czyli przywódca grupy "grypsujących,

4. "Mgiełki" - człowiek "grypsujący" dobrze "rozkminiający bajerę",

5. "Przedłużki"- wg jednych człowiek o sprawdzonym przez organizację zaufaniu, wg kolejnych człowiek który jest świadomy że za popełnienie w warunkach penitencjarnych przestępstwa zostanie mu przedłużona kara a pomimo to nie waha się go popełnić,

6. Kreska pod okiem - "Pewniacha" - człowiek pewny siebie, nielękający się i wierzący w swoje możliwości,

7. "Łezki" (dwie a czasami trzy) - człowiek płaczący za wolnością, ubolewający nad karą pozbawienia wolności lub myśl przewodnia - "Mężczyzna nigdy nie płacze",

8. "Śpiochy" - człowiek śpiący wszystko widzący; człowiek czujny w każdej sytuacji oraz mający czujny sen,

9. Potwierdzenie "śpiochów",

10. "Alfons",

11. "Świr" - , kropka na czole, najczęściej pomiędzy brwiami – człowiek znający tajniki symulacji zaburzeń psychicznych; nierzadko spotykany u osób rzeczywiście cierpiących na zaburzenia psychiczne, ma ostrzegać że jej właściciel może być niepoczytalny, człowiek, którego zachowanie jest nieobliczalne, czasami groźnych nawet dla współosadzonych,

12. "Lowelas" (przystojniak) - człowiek atrakcyjny fizycznie,

13. Człowiek wtajemniczony w przestępcze arkana, tzw. "szybka ręka" w kradzieży, bądź symbol osoby "grypsującej"; może też oznaczać błyskawicę, której uderzenie spowodowało, że "poprzestawiało się w łepetynie",

14. "Gwiazda recydywy" - oznacza przynależność do wspólnoty recydywistów penitencjarnych,

15. "Boże Kopsnij Rozumu" (może występować w formie skrótu "BKS"), często pojawia się również pod tym napisem odpowiedź: "Za Późno Synu" ("ZPS"),

16. Dwie "toczki" w górnych partiach czoła oznaczają mściwego, zawistnego, niebezpiecznego nawet dla „swoich”, nieobliczalnego, "ruskiego" człowieka,

17. Tasak, sztylet - ostrzega, że w sytuacji zdrady wytatuowany jest gotów zemścić się "żeniąc komuś kosę" lub już komuś "kosę ożenił",

18. "TAXI" - człowiek do wynajęcia,

19. Pięć "toczek" wpisanych w kwadrat - identyfikacja ze wspólnotą grypsujących złodziei ale uwaga – nie każdy złodziej może sobie to wytatuować – tatuaż zarezerwowany wyłącznie dla „grypserów”,

20. "OUTLAW" - człowiek wyjęty spod prawa, człowiek ponad prawem,

21. "PATRZ KOMU UFASZ" - "VIDE CUL FIDE"; czasami pojawia się w wersji „VIDE CLUE FIDE”,

22. "Toczka" albo kwadracik wydziargane na prawym policzku - "cwe* nygus" (tatuaż wykonywany pod przymusem),

23. Napis "cwe*" - chyba wiadomo co on oznacza... człowiek "wrzucony do wora",

24. "Toczka" na nosie - cwe* konfident (współpracujący z personelem),

25. "Toczka" na lewym uchu lub za lewym uchem - cwe* strzelający z ucha, kapujący „gadom”,

26. "ch*joliz" - "toczka" wskazuje na specyficzne preferencje skazanego, może oznaczać homoseksualistę a często „cwe*a”, który dla świętego spokoju „robi lody” współosadzonym w celi, pod prysznicem lub gdziekolwiek indziej,

27. "Toczka" na języku - oznacza cwe*a, lodziarza, osobę o preferencjach homoseksualnych,

28. "Toczka" wytatuowana na wewnętrznej stronie wargi - cwe* służący miłością francuską wśród współwięźniów,

29. "p*zdoliz" - "toczka" ta oznacza że skazany jest heteroseksualistą, podkreśla jego gotowość do aktu seksualnego ale tylko z płcią przeciwną,

30. "Pijak" - "toczka" ta oznacza że jej właściciel bardzo lubi pić alkohol i sie upijać,

31. „666” – osoba nosząca ten tatuaż na pytanie ”dlaczego” odpowiedziała mi; „Bo wie Pan – bo ja jestem synem Szatana…”. Oczywiście tatuaż ten ma ostrzegać potencjalnych przeciwników i informować zarazem, że jego właściciel jest nieobliczalny.

Tatuaże nr 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 są wykonywane przeważnie bez zgody ich posiadaczy i pod przymusem...

Otóż wydawało mi się, że może kogoś to zaciekawi ;) Często takie osoby można spotkać w komunikacji miejskiej - warto wiedzieć kto co przeskrobał :)

PS. Jedynka może dodatkowo oznaczać, iż ktoś siedział w pierdlu więcej niż dwa lata, lub dokonywał włamań ;)

Leszek Kao

2010-09-14, 21:24
jest chyba jeden blad - 13. harry potter

satisek

2010-09-14, 21:24
Dobrze że te cyfry nie są k***a przeźroczyste.

Ec...........on

2010-09-14, 21:27
satisek napisał/a:

Dobrze że te cyfry nie są k***a przeźroczyste.



Poproś ~Pener666 to Ci k***a zrobi nawet i kolorowe. :mrgreen:

erotyczny

2010-09-14, 21:46
Masz bujną wyobraźnie!

toSUKAbyla

2010-09-14, 21:51
a jak ktoś ma 3 kropki pod lewym okiem to co to znaczy? bo serduszka tam nie widziałem tylko 3 kropki

Caetro

2010-09-14, 21:51
Brew ma długą, to oznacza że może pod nią przemycać np. Wazelinę :mrgreen:

Ec...........on

2010-09-14, 21:54
@ppiknik. Hmmm może coś w stylu tego: pięć kropek pod lewym okiem (ułożonych jak w kostce do gry), w które można by wpisać literę S, oznacza człowieka sprawdzonego pięciokrotnie, niezłomnego. Różne czasami są interpretacje ;)

Ec...........on

2010-09-14, 22:07
Kejna napisał/a:

Ciekawa rzecz, ale masz na to jakieś potwierdzenie?



Tak jak napisałem co mamra to obyczaj -każde więzienie ma nawet swój Herb - tatuaż osobny. Potwierdzenie? Osoby karane. One Ci wytłumaczą dokładnie co takie tatuaże znaczą - no i niektórzy tatuażyści.

Niestety często widać panów z takimi tatuażami jak się po ulicy szlajają ;)

Dalione

2010-09-14, 22:07
Pewien znajomy siedział i gdy zapytałem się go kiedyś (to zdjęcie chodzi po każdym portalu) czy to prawda - odpowiedział że ktoś albo sobie wszystko pomieszał albo mu się cholernie nudziło bo "prawie" nic z tych rzeczy nie jest prawdą.

Ec...........on

2010-09-14, 22:08
Dalione napisał/a:

Pewien znajomy siedział i gdy zapytałem się go kiedyś (to zdjęcie chodzi po każdym portalu) czy to prawda - odpowiedział że ktoś albo sobie wszystko pomieszał albo mu się cholernie nudziło bo "prawie" nic z tych rzeczy nie jest prawdą.



Siedział widocznie w innym mamrze ;)

androsss

2010-09-14, 22:36
już wiem czemu mój szef nosi wąsy. Coś tam ukrywa pewnie...